ثبت‌نام خانه اولی‌ها در طرح جهش مسکن از فردا

سبز بودن فرم «ج» یکی از شروط چهارگانه است

معاون وزیر راه‌وشهرسازی گفت: «ثبت‌نام از متقاضیان واحدهای طرح جهش تولید و تامین مسکن از فردا در سامانه ملی نهضت مسکن آغاز می‌شود.»

محمود محمودزاده اظهار کرد: «روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ آماده ثبت‌نام برای واحدهای طرح جهش تولید و تامین مسکن هستیم. متقاضیان می‌توانند به سامانه ملی نهضت مسکن به نشانی www.saman.mrud.ir مراجعه و نام‌نویسی کنند. البته در حال حاضر سایت از دسترس خارج است، اما تا روز چهارشنبه فعال می‌شود. در ۳۱ استان و تعداد قابل توجهی از شهرها تامین زمین صورت گرفته و آمادگی ثبت‌نام وجود دارد.»

او درباره شرایط متقاضیان واحدهای طرح جهش تولید مسکن گفت: «عدم استفاده از تسهیلات یارانه‌ای دولتی در بخش مسکن و سبزبودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، چهار شرط اصلی خواهد بود.»

محمودزاده با بیان اینکه امکانات و تسهیلات طرح جهش تولید مسکن به مراتب بیش از طرح‌های قبلی است، افزود: «به واسطه امکانی که قانون‌گذار تعیین کرده، طرح جهش تولید و تامین مسکن از نظر میزان تسهیلات، سود وام‌ها و خدماتی که دولت می‌دهد به مراتب پیشرفته‌تر از پروژه‌های قبلی است. البته به شورای‌عالی مسکن پیشنهاد داده‌ایم که پروژه‌های قبلی هم مشمول همه امتیازات این طرح شوند.»

معاون وزیر راه‌وشهرسازی با بیان اینکه ‌امروز درخصوص سقف و نرخ سود تسهیلات طرح جهش مسکن با بانک مرکزی جلسه داریم، گفت: «هنوز درباره جزئیات وام‌ها مصوبه‌ای اخذ نشده است. تاکنون چندین جلسه در این‌باره برگزار شده که امیدواریم در نشست امروز تصمیمات نهایی اتخاذ و اگر ابهامی از سوی کارشناسان وجود دارد برطرف شود. در مراحل بعدی شورای پول و اعتبار و شورای‌عالی مسکن تصمیم نهایی را اخذ خواهند کرد.»

به گفته محمودزاده، جلسات کارشناسی درباره جزئیات نحوه تامین منابع مالی و تسهیلات، خللی در ثبت‌نام ایجاد نخواهد کرد و می‌توانیم به صورت موازی، کارها را جلو ببریم.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.