آمریکا و ایران وارد دوره سرنوشت‌ساز مذاکرات برجام می‌شوند

گروسی: دعوت تهران از من برای دیدار با رهبران سیاسی در روزهای آینده

گروسی در مصاحبه با واشینگتن‌پست گفت که ایران از او برای دیدار با رهبران سیاسی در روزهای آینده دعوت کرده است.

شهروندآنلاین:رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: «ایالات متحده و ایران وارد یک دوره تعیین‌کننده برای ازسرگیری مذاکرات برای بازگشت مجدد به توافق هسته‌ای ایران می‌شوند.»

گروسی در مصاحبه با واشینگتن پست گفت که ایران از او برای دیدار با رهبران سیاسی در روزهای آینده دعوت کرده است.

او افزود: «قصد دارد در مورد اختلال در نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران و سایر موضوعاتی که می‌تواند بازگشت به برجام را دشوارتر کند، بحث و گفت‌وگو کند.»

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرد: «سایر طرف‌های توافق بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه، چین و ایالات متحده به او گفته‌اند که اگر نظارت (آژانس) به طور کامل بازیابی نشود، دستیابی به توافقی از این نوع بسیار دشوار خواهد بود.»

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که ایالات متحده می‌خواهد مذاکرات برای پیوستن مجدد به توافق به زودی از سر گرفته شود.

پرایس افزود: «ما امیدواریم که تعریف آنها از به زودی با تعریف ما مطابقت داشته باشد. ما دوست داریم مذاکرات در وین در اسرع وقت از سر گرفته شود.»

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در سخنانی کوتاه قبل از دیدار با گروسی در واشینگتن اظهار داشت که آمریکا قاطعانه از کار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حمایت می‌کند.

بلینکن با بیان اینکه کار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حفظ صلح و ثبات در جهان، حیاتی است، افزود که این آژانس نقش حیاتی در نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران دارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.