از حضور کارمندانی که واکسن نزده‌اند، جلوگیری می‌شود

نحوه حضور کارکنان با لغو رسمی دورکاری از اول آبان ماه

رئیس سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه‌ای به تمام دستگاه‌های اجرایی به استثنای نیروهای مسلح ضمن اعلام پایان دورکاری کارمندان دولت تاکید کرد از حضور کارمندانی که تا اول آبان ماه حداقل یک دوز واکسن را دریافت نکردند، جلوگیری شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه‌ای به تمام دستگاه‌های اجرایی به استثنای نیروهای مسلح ضمن اعلام پایان دورکاری کارمندان دولت تاکید کرد از حضور کارمندانی که تا اول آبان ماه حداقل یک دوز واکسن را دریافت نکردند، جلوگیری شود.

براساس بخشنامه ابلاغی ساعت کار روزانه کارمندان همچنان از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ است. این بخشنامه که دو روز پیش صادر شده، دستگاه‌های اجرایی و ادارات را ملزم به پیگیری جدی واکسیناسیون کارمندان و خانواده ایشان کرده و تاکید شده است از روز شنبه (اول آبان ماه) از حضور کارمندانی که حداقل یک دوز واکسن دریافت نکرده‌اند، جلوگیری شود.

ساعت کار روزانه کارمندان همچنان از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ است. این بخشنامه که دو روز پیش صادر شده، دستگاه‌های اجرایی و ادارات را ملزم به پیگیری جدی واکسیناسیون کارمندان و خانواده ایشان کرده و تاکید شده است از روز شنبه (اول آبان ماه) از حضور کارمندانی که حداقل یک دوز واکسن دریافت نکرده‌اند، جلوگیری شود

حضور تمامی کارکنان از اول آبان

تازه‌ترین تصمیم سازمان اداری و استخدامی از لغو بخشنامه آبان پارسال به دلیل بهبود شرایط واکسیناسیون حکایت دارد و امروز همزمان با ۲۷ مهرماه، به کلیه دستگاه‌های اجرایی  موضوع ماده (۲) قانون مدیریت بحران (به استثنای نیروهای مسلح) نحوه لغو دورکاری‌ و حضور همه کارمندان در محل کار را اعلام کرده است.

بر این اساس باید تمامی کارمندان دستگاه­‌های اجرایی و ادارات از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ در محل کار خود حضور منظم داشته باشند، این در حالی است که پیش از این نیز در جریان محدودیت‌های کرونا، حضور کارکنان هفت ساعت و بین ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ تعیین شده بود.

طبق بند سوم این بخشنامه تمام دستگاه­‌های اجرایی و اداره‌ها ملزم به پیگیری جدی واکسیناسیون کارمندان خود و خانواده آنها شده و کارمندان مکلف به دریافت واکسن در راستای تحقق ایمنی­‌سازی جمعی شده‌اند.

ممانعت از ورود  کارکنانی که یک دوز واکسن نزده‌اند 

بر اساس بخشنامه ابلاغی، از روز شنبه اول آبان­‌ماه لازم است دستگاه­‌ها از حضور کارمندانی که حداقل یک دوز واکسن دریافت نکرده‌اند، در محل کار جلوگیری کنند و در مورد کارمندانی که بدون دریافت واکسن در محل کار حضور پیدا می‌کنند، مطابق جزء (الف) بند (۱) مصوبات سی‌وسومین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ و بخشنامه شماره ۲۹۰۸۲۳ مورخ ۵ شهریور ۱۳۹۹ این سازمان اقدام کنند.

دورکاری کارکنان در شرایطی لغو می‌شود که صدور بخشنامه آبان ۱۳۹۹ در این رابطه به استناد تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا بود، همچنین طبق مصوبه سال ۱۳۸۹ هیأت وزیران، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی که امکان و زیرساخت دورکاری را داشته باشند، می‌توانند از این امکان استفاده کنند

عادی‌انگاری نکنید

در پایان این بخشنامه تاکید شده است با توجه به تنوع سویه‌­های ویروس کرونا، رعایت پروتکل­‌های بهداشتی (استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی)، کماکان برای تمام کارمندان الزامی است و این بخشنامه نباید تلقی به عادی‌انگاری شرایط شود.

دورکاری کارکنان در شرایطی لغو می‌شود که صدور بخشنامه آبان ۱۳۹۹ در این رابطه به استناد تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا بود، همچنین طبق مصوبه سال ۱۳۸۹ هیأت وزیران، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی که امکان و زیرساخت دورکاری را داشته باشند، می‌توانند از این امکان استفاده کنند.

طبق بخشنامه آبان سال گذشته، نحوه حضور کارکنان این طور تعیین شده بود که در مناطق قرمز در دستگاه‌های با خدمات ضروری کاهش ۵۰درصدی نیروها مشروط به اینکه خللی در ارایه خدمات ایجاد نشود، اعمال شود و در سایر دستگاه‌های این مناطق هم حضور یک‌سومی و دورکاری به صورت دوسوم باشد.

در مناطق نارنجی در دستگاه‌های ارایه‌دهنده خدمات ضروری، حضور کارکنان به صورت دوسوم و یک‌سوم دورکار بود و در سایر دستگاه‌ها حضور ۵۰درصدی بوده و ۵۰درصد دیگر امکان دورکاری داشتند.

در مناطق زرد نیز کارکنان دستگاه‌های با خدمات ضروری باید به طور کامل و ۱۰۰درصد حضور پیدا می‌کردند، اما در سایر دستگاه‌ها یک‌سوم به صورت دورکار و دوسوم حضور داشتند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.