تبعات چند ناکامی؛ استقلال زیر و رو می‌شود!

با پایان عمر سرمربیگری مجید نامجومطلق شنیده ها حکایت از برکناری مدیرعامل باشگاه استقلال دارد

حذف تلخ از لیگ قهرمانان آسیا بار دیگر صدای هواداران معترض استقلال را در آورده است؛ آنها که بعد از شکست در فینال حذفی امیدوار به صعود تا مراحل پایانی لیگ قهرمانان بودند حالا مدیرعامل باشگاه را سیبل کردند و تصمیمات یکماه اخیر او را به باد انتقاد گرفتند.

تیم فوتبال استقلال تهران در پایان یک سال عجیب و غریب و پر از اتفاق و حاشیه در شرایطی به کار خود در لیگ قهرمانان آسیا پایان داد که به نظر نمی‌رسید حریف ازبکستانی شنبه شب آنقدرها هم قدر و غیرقابل دسترس باشد. با این حال نمایش استقلال آنقدر ناامیدکننده و دور از انتظار بود که کمتر کسی از هواداران دو آتشه این تیم پیگیر پنالتی مسلم جمال الدین ماشاریپوف در دقایق پایانی بازی هستند که داور باید آن را به سود استقلال اعلام می‌کرد.

اگر در این هفته هم خبرهای بدی از استقلال به گوش برسد یقینا مجسمه سعادتمند از سر در باشگاه استقلال سقوط خواهد کرد.

استقلالی‌ها در این مسابقه یک تیم بی‌برنامه با شانه‌های افتاده و هضم شده در بازی حریف بودند. حریفی که شاید همین استقلال هم با حضور بازیکنان غایب خود می‌توانست برابر آن پیروز شود.  اما نکته مهم این است که این شکست چه تاثیری بر آینده استقلال خواهد داشت؟

در حالی که بعد از پیروزی مقابل الاهلی زمزمه هایی مبنی بر ادامه سرمربیگری نامجو مطلق در استقلال بالا گرفته بود این هافبک خلاق و درخشان تیم ملی و استقلال در دهه 1360 به نظر می‌رسد به پایان ماموریتش با این تیم رسیده باشد. دومین حضور روی نیمکت استقلال که اینبار به سرمربیگری ختم شد اما به نتیجه لازم نرسید.

با این وصف استقلال حتما باید در انتظار سرمربی جدیدی باشد. سرمربی جدیدی که اگرچه به هواداران اعلام شد از ایتالیا خواهد آمد اما در نهایت و در شرایطی که احتمالا خیلی ها با آمدن الکساندر نوری هم راضی هستند اما این گزینه داخلی خواهد بود. البته در این زمینه هنوز خبر قطعی منتشر نشده اما گزینه ایرانی – آلمانی نیمکت استقلال در چم و خم مشکلات بزرگ مالی و افزایش قیمت دلار هنوز با این تیم پرطرفدار ایرانی راه نیامده و همین مساله باعث کندی روند عقد قراردادش شده است.

اما این تنها مساله باشگاه استقلال نیست؛ استقلال که لیگ را در رتبه دوم به پایان رسانده بود، با اتفاقاتی که پس از دیدار نیمه نهایی جام حذفی  و پیروزی مقابل پرسپولیس رخ داد با یک نیمکت متزلزل در مصاف با تراکتور در مشهد فینال جام حذفی را برگزار کرد و با یک سرمربی موقت به قطر رفت و در آنجا هم در نهایت به نتیجه ای جز حذف دست پیدا نکرد. اتفاقی که باعث شده تا خیلی ها مسوولیت این موضوع را بر گردن احمد سعادتمند مدیرعامل استقلال بیندازند که موفق نشد به وعده‌ی قرارداد با آندره‌آ استراماچونی جامه عمل بپوشاند و در عین حال با صحبت های بی مورد و سفر بی موقع‌اش باعث شد حداقل یک جام از کف استقلالی‌ها برود.

اما این تنها مشکل سعادتمند نیست. او با نتیجه ای که در لیگ قهرمانان آسیا رقم خورد حالا با چالش مهمی به نام حفظ ستاره های تیمش مواجه است. سه ستاره مهم استقلال علی کریمی، شیخ دیاباته و روزبه چشمی هنوز آینده قطعی و صد درصدی با این تیم ندارند و اگر در این هفته خبرهای بدی از این ماجرا به گوش برسد یقینا مجسمه سعادتمند از سر در باشگاه استقلال سقوط خواهد کرد.

استقلال که با مدتی استراحت باید خود را آماده فصل آینده کند احتمالا در بخش بازیکنان نیز با تغییراتی مواجه است و به نظر می‌رسد دیگر مهلت برخی بازیکنان در این باشگاه به پایان رسیده باشد. با این وصف آبی ها در انتظار تغییرات گسترده ای در روزهای پیش رو هستند، تغییراتی که اگر منجر به بهبود کیفیت فنی و اصلاح روند اداره این باشگاه نشود یقینا یک مقصر بیشتر نخواهد داشت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.