“خون‏ مردگی” پربازدیدترین مستند شبکه نمایش خانگی شد

مستند "خون مردگی" اولین تجربه کارگردانی محمد کارت، در مستندسازی حوزه اجتماعی است

محمد کارت سال گذشته فیلم بلند “شنای‌پروانه” را ساخت که اولین فیلم‌سینمایی او محسوب می‌شد.

شهروند آنلاین: “خون‏ مردگی” پربازدیدترین مستند شبکه نمایش خانگی شد ، مستند “خون‏ مردگی” را محمد کارت کارگردانی کرده است.

به گزارش روابط عمومی فیلیمو، با گذشت۸ روز از نمایش مستند اجتماعی “خون مردگی”، این مستند که یکی از بحث برانگیزترین و جریان سازترین مستندهای اجتماعی در سال ۱۳۹۲ محسوب می‏شود به تازگی در پلتفرم فیلیمو منتشر و بیشترین میزان بازدید و دقیقه تماشا را تجربه کرده است و تا این لحظه توانست لقب پربازدیدترین مستند شبکه نمایش خانگی را به خود اختصاص دهد.این اولین بار است که یک مستند در مدت زمان کوتاه با چنین استقبالی از طرف کاربران روبه رو می‏ شود که پیش از این سابقه نداشته است.

فیلم مستند “خون مردگی” اولین تجربه کارگردانی محمد کارت، در مستندسازی حوزه اجتماعی است که با نگاه آسیب‌شناسانه به زندگی جبرآمیز، فرهنگ لاتی، و خشونت غالب برخی از جوانان جنوب شهر شیراز می پردازد.

محمد کارت مستندهای بختک، معلق،ذره‌بین،لاورآتوار، آوانتاژ و فیلم کوتاه داستانی بچه‌خور را در کارنامه مستندسازی خود دارد.

کارت که به عنوان مستندساز شناخته می‌شد، سال گذشته فیلم بلند “شنای‌پروانه” را ساخت که اولین فیلم‌سینمایی او محسوب می‌شد.

“شنای‌پروانه”  سال گذشته مورد استقبال مخاطبان، منتقدان و داوران سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر قرار گرفت و پیش‌بینی می‌شد جزو پرفروش‌ترین‌ها باشد.

“شنای‌پروانه” همچنین می‌توانست رکورد فروش فیلم‌های اجتماعی را از آن خود کند اما با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سینماها این موفقیت‌ها برای تازه‌ترین فیلم کارت اتفاق نیفتاد. حالا بعد از اولین فیلم موفق محمد کارت، “خون‏ مردگی” پربازدیدترین مستند شبکه نمایش خانگی شد.

گفتنی است محمد کارت برای مستند خون مردگی، برنده تندیس بهترین فیلم اجتماعی از هفتمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، برنده تندیس بهترین فیلم از نگاه تماشاگران از سی و یکمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، برنده تندیس بهترین فیلم اجتماعی سال ۹۲–۹۱ از چهارمین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی و جشنواره‏های مختلف اجتماعی شده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.