جزئیات ازسرگیری فعالیت جایگاه‌های سوخت

در تمامی مناطق کشور تعدادی از جایگاه‌ها شروع به فعالیت کرده‌اند

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: «تقریبا در تمامی مناطق کشور، تعدادی از جایگاه‌های سوخت شروع به فعالیت کرده‌اند.»

ساعاتی پس از توقف عرضه سوخت در جایگاه های کشور بعد از حمله سایبری صبح، تعدادی از جایگاه‌های سوخت فعالیت خود را به صورت آفلاین و عرضه بنزین به نرخ آزاد آغاز کردند.

اختلال ایجادشده در سامانه سوخت‌گیری در پمپ‌بنزین‌ها که امروز موجب بروز مشکلاتی در روند سوخت‌گیری خودروها شده در حال برطرف شدن است و طبق اعلام شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی، هر لحظه تعداد جایگاه‌های سوختی که فعال می‌شوند، افزایش می‌یابد. در حال حاضر ۵۲ جایگاه در استان تهران فعال و آماده سوخت‌رسانی هستند که این عدد تا ساعت ۱۵:۵۲ حدود ۴۳ جایگاه اعلام شده بود.

طبق گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در هر لحظه تعداد جایگاه‌های فعال افزایش می‌یابد و افراد برای مطلع شدن از فعال بودن جایگاه‌ها می‌توانند به سایت www.niopdc.ir مراجعه کنند.

به گفته کاهی، در تمامی مناطق تعدادی از جایگاه‌ها شروع به فعالیت کرده‌اند که در استان آذربایجان‌شرقی ۵۵ جایگاه، هرمزگان ۳۳ جایگاه، مازندران ۱۵ جایگاه، خراسان‌رضوی ۱۶ جایگاه، اصفهان ۴۳ جایگاه، کرمان ۵۰ جایگاه، آذربایجان‌غربی ۲۷ جایگاه، کردستان ۲۳ جایگاه، لرستان ۲۲ جایگاه فعال هستند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: «این آمار لحظه‌به‌لحظه افزایش می‌یابد، البته این سوخت‌رسانی خارج از شبکه هوشمند سوخت است و با نرخ دوم سوخت‌رسانی صورت می‌گیرد.»

کاهی درخصوص پیش‌بینی‌ها برای زمان فعال‌شدن تمامی جایگاه‌ها هم گفت: «همکاران ما با تمام توان و تلاش مشغول فعالیت هستند که تا ساعاتی دیگر این مشکل برطرف شود تا تمامی جایگاه‌های سراسر کشور بتوانند با نرخ دوم شروع به فعالیت کنند.»

او با اشاره به آخرین وضعیت جایگاه‌های سوخت‌رسان در جاده‌ها نیز گفت: «مطمئن باشید همکاران ما در جاده‌های بین شهرها نیز نفراتی را اعزام می‌کنند تا در اسرع وقت این مشکل برطرف شود؛ جایگاه‌داران نمی‌توانند سیستم را تغییر دهند و حتما باید تیم متخصص و فنی حضور داشته باشد و دستگاه‌ها را به صورت دستی فعال کنند.»

علی فروزنده، سخنگوی وزارت نفت پیش از این با بیان اینکه سامانه کارت سوخت از مدار خارج شده است، گفته بود که سهمیه‌ها حفظ خواهد شد، زیرا سامانه آفلاین است. کارشناسان در حال رفع مشکل هستند که به محض رفع این ایراد، موضوع به اطلاع هموطنان می‌رسد.

از ظهر امروز مراجعان به جایگاه‌های سوخت کشور برای دریافت بنزین با کارت هوشمند سوخت با مشکل مواجه شدند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.