انهدام باند سارقان طلا با ۱۸ سرقت در قائمشهر

سارقان 9 میلیارد تومان طلا دزدیدند

باند سارقان طلاجات با ۱۸ سرقت در شهرستان قائمشهر منهدم شد. ارزش ریالی طلاجات مسروقه ۹۰میلیارد ریال بوده است.

در پی شکایت تعدادی از شهروندان قائمشهری مبنی بر سرقت طلا از خانه آنان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت. ماموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی قائمشهر پس از حضور در صحنه‌های سرقت و با جمع‌آوری ادله و آثار وقوع جرم و با اقدامات اطلاعاتی، عامل و رابط سارقان را در قائمشهر شناسایی و دستگیر کردند.

متهم در بازجویی‌های تخصصی، دیگر همدستانش که اهل یکی از استان‌های جنوب‌غربی کشور بودند، معرفی کرد.

ماموران با اقدامات عملیاتی و هماهنگی با مقام قضائی توانستند پنج متهم دیگر را در مخفیگاه‌شان دستگیر کنند. آنها در بازجویی‌های انجام‌شده و با مشاهده مدارک و مستندات لب به اعتراف گشودند.

سارقان در بازجویی‌های خود به ۱۸ سرقت طلاجات از منازل در شهرستان قائمشهر اعتراف کردند. همچنین مشخص شد ارزش ریالی طلاجات مسروقه ۹۰میلیارد ریال بوده است.

سرهنگ سیدموسی حسینی جانشین انتظامی استان مازندران با اعلام این خبر گفت: «از سرقت‌های مهم این باند، دوکیلو و۷۰۰گرم شمش طلا و یک‌کیلو و ۳۰۰گرم طلا از دو خانه بوده است.»

سرهنگ حسینی با اشاره به اینکه سارقان طلاجات مسروقه را در استان‌های همجوار به فروش رساندند، از شهروندان خواست ضمن رعایت نکات ایمنی و تجهیز اماکن به دوربین‌های مداربسته و عدم نگهداری اموال با ارزش در داخل خانه در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را به پلیس ۱۱۰ گزارش کنند.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.