توافق ایران و آذربایجان برای توسعه روابط

امیرعبداللهیان: کمیته مشترک بین 2 کشور تشکیل می‌شود

وزیر خارجه آذربایجان اعلام کرد که در طی هفته‌های اخیر پیام‌های مثبتی از سوی ایران به آنها رسیده است. حسین امیرعبداللهیان نیز گفته است: توافق کرده‌ایم همکاری‌های دو طرف را برای مدیریت بهتر فضای عمومی و رسانه‌ای افزایش داده و کمیته مشترکی تشکیل شود

وزیر خارجه آذربایجان اعلام کرد که در طی هفته‌های اخیر پیام‌های مثبتی از سوی ایران به آنها رسیده است. حسین امیرعبداللهیان نیز با بیان اینکه روابط ایران و جمهوری آذربایجان در مسیر مثبت همسایگی تداوم دارد، گفت: «توافق کرده‌ایم همکاری‌های دو طرف را برای مدیریت بهتر فضای عمومی و رسانه‌ای افزایش داده و کمیته مشترکی تشکیل شود.»

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه افزود: «ممکن است در برخی موضوعات تفاوت دیدگاه وجود داشته باشد، اما مهم آن است که در دو طرف اراده جدی برای عبور از موانع وجود دارد.»

امیرعبداللهیان اضافه کرد: «من و همکارم «جیحون بایراموف» به نمایندگی از دو کشور برای توسعه همه‌جانبه مناسبات و عبور از سوءتفاهم‌ها به تماس و رایزنی‌های مثبت خود ادامه می‌دهیم.»

او گفت: «در همین چارچوب توافق کرده‌ایم همکاری‌های دو طرف را برای مدیریت بهتر فضای عمومی و رسانه‌ای افزایش داده و کمیته مشترکی تشکیل شود.»

امیرعبداللهیان افزود: «ما همسایگان را خویشاوند خود می‌دانیم و اصول حاکم بر روابط خویشاوندی را قدر می‌نهیم.»

 پیام‌های مثبت از سوی ایران

به گزارش خبرگزاری ترند، جیحون بایراموف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به خبرنگاران گفت که در طی هفته‌های اخیر خبرهایی مثبت از ایران رسیده است و باکو از این پیام‌ها استقبال می‌کند.

به گفته بایراموف، آذربایجان همانند گذشته به‌دنبال توسعه روابط با ایران است.

وزیر خارجه آذربایجان در این رابطه مشکلات اخیر پیش آمده میان ایران و آذربایجان گفت: «طرف ایرانی مطلع شد که آذربایجان نگران ورود غیرقانونی کامیون‌های ایرانی به منطقه قره‌باغ است. با این وجود مسأله ورودهای غیرقانونی ادامه پیدا کرد؛ سپس هنگام بازرسی در خاک آذربایجان مشخص شد که دو وسیله نقلیه متعلق به شرکت‌های ایرانی به‌طور غیرقانونی وارد حریم آذربایجان شده‌اند و راننده‌های این وسایل نقلیه بازداشت شدند. مذاکرات نیز از طریق کانال‌های دیپلماتیک ادامه پیدا کرد.»

بایراموف عنوان کرد که از این طریق، نتیجه عادی حاصل شده است.

او تاکید کرد که آذربایجان همیشه آماده حل‌وفصل مشکلات از طریق گفت‌وگو بر پایه اصل رابطه و احترام متقابل و عدم دخالت در امور یکدیگر است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.