آخرین فرصت برای فرار پرسپولیس از خطر

سرخپوشان باید هم بدهی سنگین کالدرون را پرداخت کنند و هم در پی جذب بازیکنان خارجی جدید هستند

پرداخت بدهی کلان به «گابریل کالدرون» و موقت بودن مسئولیت مجید صدری به عنوان سرپرست، دو موردی هستند که پرسپولیس را از نظر مدیریت و برنامه‌ریزی با مشکلاتی مواجه کرده است.

پرسپولیس که شروع مقتدرانه‌ای در بیست‌ویکمین دوره رقابت‌های لیگ برتر نداشته و در دیدار یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان برابر الهلال هم شکست سنگینی را متحمل شد، هنوز نتوانسته به آرامش برسد و دو مشکل بزرگ به مشکلات فنی این تیم نیز اضافه شده است.

یکی از این مشکلات که ممکن است در راه گرفتن مجوز حرفه‌ای‌سازی برای سرخپوشان دردسر شود، پرداخت بدهی سنگین به کالدرون سرمربی سابقه پرسپولیس است و دیگری موقت بودن و سرپرست بودن مجید صدری است. صدری سرپرست باشگاه پرسپولیس با تامین ۲۲میلیارد تومان برای پرداخت طلب گابریل کالدرون قصد داشت نظر وزیر ورزش را برای دریافت حکم مدیرعاملی باشگاه جلب کند. با این حال حمید سجادی هنوز در مقابل این موضوع مقاومت کرده است و از صدری خواسته تا ضمن پیگیری امور جاری نسبت به پرداخت مطالبات گابریل کالدرون اقدام کند.

صدری برای پرداخت پول به کالدرون دو بار به دیدار وزیر ورزش رفت تا او را متقاعد به انتخاب مدیرعامل باشگاه کند تا تکلیف قرض‌های گرفته شده در طول یک سال گذشته نیز مشخص شود. او هرگونه پرداخت پول به کالدرون را نیز منوط به مشخص‌شدن تکلیف هیأت مدیره این باشگاه کرده بود، اما باز هم خبری از سوی وزارت ورزش نشد تا سرخ‌ها در آخرین روزهای مانده تا پایان نقل و انتقالات چاره‌ای جز واریز پول به حساب کالدرون و باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی نداشته باشند.

سازمان لیگ فوتبال در حالی یکشنبه را آخرین روز نقل و انتقالات باشگاه‌های لیگ برتری مشخص کرده است که صدری هنوز موفق به تسویه ۵۸۰هزار دلاری با کالدرون و خواکین به خاطر ۹۵هزار دلار نشده است. با این حال سرپرست باشگاه پرسپولیس روند پرداخت به کالدرون را آغاز کرده است تا پول را به حساب آنها در سوییس واریز کند. در این میان به دلیل محدودیت‌های انتقالی که وجود دارد یک ایرانی ساکن اسپانیا پذیرفته است تا در راه انتقال این پول به پرسپولیس کمک کند.

در صورتی که باشگاه پرسپولیس بتواند این مبلغ را به حساب کالدرون واریز کند با سه بازیکن خارجی و یک بازیکن داخلی مدنظر یحیی قرارداد امضا می‌کند تا لیست این تیم برای ادامه بیست‌ویکمین دوره رقابت‌های لیگ برتر تکمیل شود.

از سویی موضوع پرداخت بدهی‌های ارزی قبلی دست پرسپولیس را بسته و از سوی دیگر بازیکنان مدنظر جدید یحیی گل‌محمدی نیاز به پرداخت اولیه برای جذاب دارند.

آن‌طور که در رسانه‌ها عنوان شده باشگاه پرسپولیس که این روزها به دنبال پرداخت مطالبات گابریل کالدرون است تا پنجره نقل‌ و انتقالاتی باشگاه باز شود، قصد دارد پس از باز شدن پنجره دو بازیکن تاجیکستانی را جذب کند. پرسپولیسی‌ها در روزهای اخیر با وحدت هنانوف و منوچهرصفروف مذاکراتی انجام داده‌اند و قرار است این دو بازیکن به تهران بیایند تا پس از توافق نهایی قرارداد امضا شود. وحدت هنانوف مدافع ۲۱ ساله‌ای است که در تیم استقلال تاجیکستان بازی می‌کند و برابر پرسپولیس هم به میدان رفت. منوچهر صفروف ۲۰ ساله هم به عنوان وینگر در استقلال تاجیکستان بازی می‌کند.

این دو بازیکن قرار است به عنوان بازیکن آزاد به پرسپولیس به پیوندند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.