بازدید سرزده مخبر از خوابگاه کوی دانشگاه تهران

دستورات معاون اول رئیس‌جمهوری برای تکمیل و تجهیز خوابگاه‌ها

دکتر مخبر با حضور در اتاق‌های ساختمان‌های ۱۴ و ۱۵ کوی دانشگاه به گفت‌وگوی صمیمی و صریح با دانشجویان پرداخت.

دکتر محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری شب گذشته به صورت سرزده از خوابگاه کوی دانشگاه تهران بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و نظرات دانشجویان قرار گرفت.

در این بازدید دو ساعته که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز معاون اول رئیس‌جمهوری را همراهی می‌کرد، دکتر مخبر با حضور در اتاق‌های ساختمان‌های ۱۴ و ۱۵ کوی دانشگاه به گفت‌وگوی صمیمی و صریح با دانشجویان پرداخت.

او همچنین در ساختمان شماره ۴ که جمعی از جانبازان، ایثارگران و دانشجویان معلول در آن حضور داشتند نیز حاضر شد و پای درددل و مسائل و مشکلات خاص ایشان نشست.

عدم تعویض امکانات رفاهی قدیمی، کیفیت پایین غذاهای خوابگاهی و قیمت نامناسب آنها، کمبود امکانات برخی اتاق‌ها و عدم‌بازگشایی سالن‌های ورزشی کوی دانشگاه از جمله نکاتی بود که در این بازدید بدون واسطه و مستقیم با معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر علوم مطرح شد.

سلف دانشجویی کوی دانشگاه، ساختمان‌های نیمه‌کاره، آشپزخانه و دیگر بخش‌های کوی دانشگاه نیز مورد بازدید دکتر مخبر و دکتر زلفی گل قرار گرفت و درنهایت دستورات معاون اول رئیس‌جمهوری برای تکمیل و تجهیز خوابگاه‌ها و همچنین تاکید برای هماهنگی بین دستگاه‌های مسئول از جمله وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه‌وبودجه برای حل معضلات دانشگاه‌ها که در شرف بازگشایی قرار دارند، از جمله نکات این بازدید بود.

بازگشایی دانشگاه‌ها به عنوان مصوبه ستاد ملی کرونا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های استادان، کارکنان، دانشجویان و خانواده‌های آنان بخش عمده‌ای از توجه مدیران  آموزش عالی و روسای دانشگاه‌ها را به خود معطوف کرده است.

در این راستا وضعیت مناسب خوابگاه‌ها، سلف‌ها و سالن‌های غذاخوری دانشگاه‌های سراسر کشور بعد از یک سال و نیم تعطیلی می‌تواند بخش عمده‌ای از نگرانی خانواده‌های دانشجویان را برطرف کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.