گلاره ناظمی، نامزد برترین داور زن جهان

فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار نام گلاره ناظمی را در بین برترین داوران فوتبال زنان در سال ۲۰۲۱ قرار داد

گلاره ناظمی که امسال یکی از داوران حاضر در جام جهانی فوتسال در کشور لیتوانی بود، در این لیست با ۱۵ داور زن از کشورهای دیگر برای کسب این عنوان رقابت می‌کند.

گلاره ناظمی سال ویژه‌ای را پشت‌سر گذاشت؛ علاوه بر تصدی مسئولیت برگزاری لیگ زنان در سازمان لیگ، او در جام‌جهانی فوتسال هم درخشید و به عنوان یکی از داوران اصلی این رقابت‌ها نقش‌آفرینی کرد. در رده مردان اگرچه تیم‌ملی ایران نتوانست به موفقیت برسد، اما گلاره ناظمی تا بازی فینال پیش رفت و پس از قضاوت بازی نهایی بین آرژانتین و برزیل، به ایران بازگشت.

حالا فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال او را در کنار داوران مطرح دنیا به عنوان نامزد برترین داور فوتسال زنان در سال ۲۰۲۱ انتخاب کرده است. نکته مهم این است که از آسیا کیت جاسویکز و یوشیمی یاماشیتای ژاپنی هم در این لیست حضور دارند.

سال گذشته استفانی فراپارت از فرانسه به عنوان بهترین داوران فوتسال زنان انتخاب شد و حالا او جدی‌ترین مدعی برای کسب این جایزه هم محسوب می‌شود. همچنین داورانی مشهور از کشورهای برزیل، آرژانتین، روسیه و… هم حضور دارند که باید دید در نهایت گلاره ناظمی در رده‌بندی نهایی چه جایگاهی را خواهد داشت.

پیش از این فدراسیون تاریخ و آمار سه ملی‌پوش و سرمربی تیم‌ملی ایران را هم در جمع برترین‌های سال ۲۰۲۱ قرار داده بود. مهدی طارمی و سردار آزمون در جمع ۳۲ بازیکن برتر سال، امیر عابدزاده در جمع ۲۰ دروازه‌بان برتر جهان و دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم‌ملی را هم در جمع ۲۵ مربی برتر جهان معرفی کرده بود.

البته از سوی دیگر کنفدراسیون فوتبال آسیا بار دیگر از مراسمات مهم فوتبال آسیا را به بهانه کرونا لغو کرد و آن مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال آسیا در سال 2021 است. این در حالی است که هم گلاره ناظمی و هم خیلی از بازیکنان و عوامل فوتبال ایران می‌توانستند در میان برترین‌ها سهم داشته باشند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.