مرهم دردی خشکیده

نصب 133 تانکر و توزیع بیش از 76 هزار بطری آب در قالب اجرای برنامه «نذر آب 3»

«یک بطری بزرگ آب معدنی که داخلش دو گل سرخ قرار گرفته» این یکی از تصاویر ابتداییِ «نذر آب» است، یک پویش که سومین سال کاری خود را تجربه می‌کند. هدف این پویش هم یاری‌رسانی به هموطنانمان در سیستان‌وبلوچستان است. در واقع «نذر آب» تلاشی فداکارانه و مردمی برای کاهش رنج آسیب‌دیدگان ناشی از خشکسالی در استان‌های سیستان‌وبلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی است. این کمپین دنبال آن است تا با افزایش سطح مشارکت‌های مردمی به استمرار این خدمت کمک کند. راهش ساده است؛ همه می‌توانند از طریق کد #112 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان خشکسالی در نواحی جنوب شرقی کشور تامین کنند. شاید حالا که این روزها تمام حرف اهالی نذر آب این است که آسیب‌دیدگان خشکسالی را دریابیم، این پویش راهی برای رسیدن به بخش کوچکی از این هدف باشد.

در راستای همین پویش، روز گذشته معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه دسترسی به شبکه عمومی آب آشامیدنی در حالی از جمله شاخص های عدالت در سلامت است که سلامت آب آشامیدنی در مناطق متاثر از خشکسالی، آن طور که باید وضعیت سالم و بهداشتی ندارد، افزود: «تا کنون 133 تانکر آب نصب و همچنین اقداماتی نظیر توزیع بیش از 76 هزار بطری آب، کلرزنی و تعمیر پمپ و انشعابات در قالب اجرای برنامه “نذر آب 3” در استان های متاثر از خشکسالی انجام شده است.»  بنا به گفته وحید سلیمی تامین آب شرب سالم و بهداشتی از جمله محورهای  برنامه ملی “نذر آب3”  جهت تامین سلامت مردم است. او در تکمیل صحبت‌های خود افزود:« زیرا آب آلوده یکی از راه های ابتلا و انتقال انواع بیماری‌های ویروسی و میکروبی به ویژه در شرایط همه گیری ویروس کرونا تلقی می شود و حتی می تواند خطراتی جبران ناپذیری برای افرادی که آب آلوده مصرف می کنند، رقم بزند.»

مرهمی برای خشکسالی‌های سیستان

به گزارش «شهروند آنلاین» روستاهای سیستان و بلوچستان این روزها خیلی حال خوشی ندارند. خشکسالی نفسشان را گرفته و تبعات زیادی از بیماری تا کمبود آب به دنبال داشته است. جمعیت هلال‌احمر با کمپین «نذر آب» برای کم آبی به کمکشان رفته است، با اجرای برنامه مذکور در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان، تا کنون  133 تانکر آب نصب و همچنین اقداماتی نظیر توزیع بیش از 76 هزار بطری آب، کلرزنی و تعمیر پمپ و انشعابات در قالب اجرای برنامه “نذر آب 3” در استان های متاثر از خشکسالی انجام شده است. به گفته سلیمی، ارسال دستگاه‌های تصفیه آب، انجام عملیات عمرانی مانند لوله کشی آب، حفر چاه، لایروبی قنوات و چاه‌ها، برگزاری سمینار، کارگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی و اقداماتی چون ضدعفونی، تب سنجی و کلرزنی نیز از سوی تیم‌های اعزامی در این مناطق محروم از دیگر رهاوردهای برنامه «نذر آب» است.

 

 

 

 

 

 

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.