طوفان شهریار علیه اسکو؛ از تهران به بیروت!

علی دایی در مصاحبه‌ای در ماجرای اختلاف اسکوچیچ و طارمی، مهاجم تیم ملی را محق دانسته است

در فاصله دو روز مانده تا دیدار حساس تیم ملی فوتبال مقابل لبنان در شهر بیروت، شهریار فوتبال ایران با مصاحبه‌ای طوفانی علیه سرمربی کروات، خبرساز شد.

به‌نظر می‌رسد دراگان اسکوچیچ با دعوت نکردن مهدی طارمی به تیم ملی به‌خاطر یک توییت انتقادی برای خودش حاشیه‌های زیادی ایجاد کرده؛ حاشیه‌هایی که شاید منجر به توقف روند خوب تیم ملی شود. در آستانه دو بازی حساس تیم ملی در چارچوب انتخابی جام جهانی مقابل لبنان و سوریه، موضوع دعوت نشدن مهاجم ایرانی پورتو خیلی بیشتر از سایر موارد مطرح شده و باید دید پایان این ماجرا به کجا خواهد انجامید.

در این میان تصمیم اسکوچیچ، مخالفان و موافقانی داشته، اما علی دایی که مدت‌ها بود در سکوت به‌سر می‌برد، در حمایت از مهدی طارمی که تقریبا کشف خودش در دوران حضور روی نیمکت پرسپولیس بوده، به مصاحبه پرداخته است.

در ادامه بخش‌هایی از صحبت‌های علی دایی را در خصوص ماجرای اختلاف اسکوچیچ و طارمی می‌خوانید.

طارمی نبود، اسکوچیچ موفق نمی‌شد

مطمئنا اگر بازیکنانی مثل مهدی طارمی نبودند موفقیت‌هایی که اسکوچیچ اخیرا به‌دست آورده است، اتفاق نمی‌افتاد. شما باید این را حساب کنید که طارمی در بازی‌هایی که تیم ملی در مرحله قبل و همین مرحله انجام داد، چند گل زده و چند پاس گل داده است. باید ارزش بازیکنان بزرگ تیم ملی را بدانیم و این مسائلی که به‌وجود آمده است به‌هیچ عنوان قابل قبول نیست. طارمی حق داشت که در این مورد صحبت کند. اسکوچیچ بدون شک در دنیای فوتبال، مربی بزرگی نیست که بخواهد از تاکتیک‌ناپذیری یا تاکتیک‌پذیری بازیکنان ایرانی صحبت کند. به اعتقاد من اولین اشتباه را سرمربی تیم ملی انجام داد که در مورد بازیکنان ایرانی صحبت کرد. بدون شک اسکوچیچ نباید یادش برود که در ایران در کجاها و در کدام تیم‌ها مربیگری کرده و با چه کارنامه‌ای به تیم ملی رسیده است.

الان زمان گرفتن چنین تصمیمی نبود

در حال حاضر بازیکنان زیادی از ایران در اروپا فوتبال بازی می‌کنند. اگر آنها تاکتیک‌ناپذیر یا فوتبالیست‌های خوبی نبودند به‌هیچ عنوان تیم‌های اروپایی آنها را جذب نمی‌کردند. صحبتی که طارمی انجام داد برای دفاع از فوتبال ایران بود و اعتقاد من این است که این مسائل باید هرچه زودتر برطرف شود. ما بازی‌های سختی برابر لبنان، سوریه و دیگر حریفان داریم و نمی‌دانم آقایان چه فکرهایی کرده‌اند که چنین تصمیمی را گرفته‌اند. لبنان تیم دست‌وپا بسته‌ای نیست و اگر ما را شکست دهد به فاصله دو امتیازی ایران می‌رسد. الان زمان گرفتن چنین تصمیمی نبود.

اگر کی روش بود…

اگر کارلوس‌ کی‌روش یا یک مربی بزرگ و کارنامه‌دار چنین صحبت‌هایی را انجام می‌داد شاید می‌گفتیم که آنها چیزهایی دیده‌اند و در این مورد نظر داده‌اند، ولی آقای اسکوچیچ! شمایی که در تیم مطرحی مربیگری نکرده‌اید نباید چنین حرف‌هایی را بزنید تا در این موقعیت حساس شرایط تیم ملی با مسائل چالش‌برانگیز مواجه شود. اگر هم بازیکن ایراد دارد مربی باید با بچه‌های تیمش کار کند نه اینکه بخواهد مسائلی را عنوان کند که تیم وارد حاشیه شود. همین بازیکنان ایرانی بودند که سرمربی تیم ملی را در چنین موقعیتی قرار دادند و فکر می‌کنم حرف‌هایی که اسکوچیچ زد از روی بی‌تجربگی بود.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.