ضرورت بازاجتماعی کردن مددجویان مراکز بازپروری

رئیسی: زیبنده تهران و ری نیست که افراد شب‌ها در آنجا سرپناه نداشته باشند

رئیس‌جمهوری با بازدید از مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب‌های اجتماعی سروش در حاشیه شهرستان ری بر بازاجتماعی کردن این مددجویان تاکید کرد.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز جمعه ضمن بازدید از مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب‌های اجتماعی سروش در حاشیه شهرستان ری با مددجویان و مدیران این مرکز به گفت‌وگو نشست و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

رئیس‌جمهوری در این دیدار خطاب به مددجویان گفت: «من ناراحت می‌شوم که شما جوانان را اینجا می‌بینم. همت همه مدیران و مربیان اینجا هم بازگشت شما به جمع خانواده است، شما هم تصمیم بگیرید که دیگر کاری انجام ندهید که مجددا به این مراکز بیایید.»

رئیسی تاکید کرد: «هدف همه این است که شما اعتیاد را ترک کنید و شما هم اراده کنید دیگر سراغ موادمخدر نروید.»

رئیس دولت سیزدهم با اشاره به نگرانی خانواده‌ها و مسئولان از بازگشت دوباره افراد به دامن اعتیاد گفت: «تامین شغل برای مددجویان پس از بازگشت به جامعه ضروری است و اگر مددجویان همت کنند که سراغ اعتیاد نروند، جامعه آنها را به گرمی می‌پذیرد.»

رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه زیبنده تهران و ری نیست که افراد شب‌ها در آنجا سرپناه نداشته باشند، از استاندار تهران و مسئولان شهرری خواست نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

او با اشاره به اینکه این عزیزان جزئی از خانواده و عائله کشور هستند، تاکید کرد: «باید دلایل فرهنگی، اجتماعی و خانوادگی گرایش به اعتیاد بررسی شود.»

رئیس‌جمهوری ضمن بازدید از فاز جدید این مرکز بازپروری گفت: «امیدواریم با همت شما و برنامه‌ریزی متولیان، چهره تهران از معتادان متجاهر پاک شود.»

بر اساس این گزارش، اولین جلسه شورای اجتماعی کشور در دولت سیزدهم به ریاست آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهوری برگزار شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.