پایان کار کلاهبرداران سایبری در یاسوج

باند ۶ نفره‌ای که از حساب‌های مردم پول برداشت می‌کردند، در یاسوج شناسایی و دستگیر شدند. پس از ارجاع چند شکایت به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنها، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان قرار گرفت.

پس از رسیدگی مشخص شد مبالغ از طریق دستگاه خودپرداز و همچنین خرید از طریق دستگاه کارتخوان یکی از مغازه‌داران واقع در شهر یاسوج برداشت شده است.

در تحقیقات تکمیلی و اقدامات پلیسی مشخص شد افراد کلاهبردار با کمک رابط خود واقع در یکی ازشهرستان‌های استان همجوار اقدام به کپی کارت‌های بانکی شهروندان در سراسر کشور می‌کردند و از این طریق قصد رسیدن به اعمال مجرمانه خود را داشتند.

با تلاش کارشناسان پلیس فتا هویت متهمان مشخص و مخفیگاه آنها شناسایی شد که در یک عملیات غافلگیرانه مجرمان سایبری دستگیر و ادله دیجیتال آنها جمع‌آوری شد.

در بازرسی از مخفیگاه متهمان، ۹ دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند، یک دستگاه اسکیمر، ۴۱۰ کارت بانکی کپی‌شده، ارز دیجیتال و وجه نقد کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه‌وبویراحمد با اعلام این خبر از شهروندان خواست هنگام خرید از دستگاه‌های کارت‌خوان رمز کارت خود را درنهایت محرمانگی وارد و از ارایه رمز آن به دیگران خودداری کنند و همیشه کارت جداگانه‌ای برای مایحتاج روزانه خود داشته باشند.

هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.