۲ فروند بالگرد به مناطق زلزله‌زده اعزام شد

رئیس جمعیت هلال‌احمر خبر داد

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه 137 روستا تحت تاثیر زمین‌لرزه‌ قرار گرفته‌اند، از اعزام دو فروند بالگرد به مناطق زلزله‌زده خبر داد.

دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر درخصوص آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده هرمزگان گفت: «ساعت 15:37 بعدازظهر امروز شاهد وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6.4 ریشتر بودیم که مناطق زیادی از استان هرمزگان را تحت تاثیر قرار داد و حتی در کشورهای همسایه نیز احساس شد.»

او افزود: «این زمین‌لرزه شمال و شمال شرقی شهرستان بندرعباس را به شدت تحت تاثیر قرارداد و آسیب‌هایی نیز به برخی منازل وارد کرده است.»

امداد در لحظات نخستین

رئیس جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: «بلافاصله نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال‌احمر جهت انجام ارزیابی‌های اولیه از لحظات نخستین به مناطق متاثر از زلزله اعزام شدند و استان‌های همجوار نیز به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.»

همتی ادامه داد: «خوشبختانه با وجود اینکه زمین‌لرزه بزرگی در جنوب کشور رخ داد، اما خسارت زیادی در پی نداشته است. پس از وقوع زلزله در هرمزگان ۱۵۰ نیروی عملیاتی ۶۱ روستا را ارزیابی کردند. طبق برآوردها 137 روستا تحت تاثیر زلزله قرار گرفته‌اند و تیم‌هایی نیز به سایر روستاها اعزام شده است.»

آمادگی لازم را داشته‌ایم 

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه از قبل آماده وقوع زمین‌لرزه بودیم، عنوان کرد: «در استان هرمزگان، 8هزار چادر و 17هزار پتو در انبارها وجود دارد و در این خصوص با هیچ کمبودی مواجه نیستیم. استان‌های کرمان و فارس نیز به عنوان استان‌های معین مشخص شده‌اند تا پشتیبانی لازم صورت گیرد.»

عملیات ادامه دارد

او افزود: «هلال‌احمر در ورزشگاه‌ها و مدارس مستقر شده است تا شرایط اسکان اضطراری را فراهم کند و اقلام زیستی، خوراکی و امدادی نیز آماده توزیع در میان شهروندان است. همچنین ۵هزار تخته پتو، ۲۷۰۰ دستگاه چادر، ۵هزار تخته موکت و سایر اقلام امدادی به کانون زلزله ارسال شده است.»

همتی تاکید کرد: «عملیات فردا نیز ادامه خواهد داشت و به تمام مناطق تحت تاثیر زلزله خدمت‌رسانی خواهد شد. هلال‌احمر تا آخرین لحظه در کنار مردم است و به تمامی متاثرین از زمین‌لرزه امدادرسانی خواهد کرد و تمام تلاش خود را می‌کند تا آلام شهروندان را کاهش دهد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.