ضرورت تثبیت تنظیم بازار در بخش مواد غذایی و خوراکی

تاکید دولت بر تقویت صندوق تثبیت بازار سرمایه از طریق منابع قانونی

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت درباره سپرده‌گذاری از منابع صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار سرمایه؛ مقرر شد مدیر عامل صندوق توسعه ملی مصوبات لازم در این زمینه را اخذ کرده و به اجرا درآورد.

شهروندآنلاین: جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت یکشنبه شب به ریاست آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی برگزار شد و در آن وزیر جهاد کشاورزی گزارشی از وضعیت تنظیم بازار مواد غذایی و خوراکی‌ها با توجه به تقسیم کار جدید و تفویض اختیارات و اقدامات مناسبی که در این حوزه با مشارکت فعال بسیج و بازرسان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت انجام شده، ارایه کرد.

وزارت جهاد کشاورزی همچنین در گزارش‌های جداگانه‌ای، وضعیت توزیع مرغ و تخم‌مرغ را با قیمت‌های مصوب و تحت نظارت، از طریق سامانه هوشمندی که به تازگی با عنوان «بازرگام» راه‌اندازی شده، تشریح کرد.

پس از ارایه گزارش وزارت جهاد کشاورزی مقرر شد تنظیم بازار در بخش مواد غذایی به گونه‌ای باشد که شاهد افزایش قیمت نباشیم و قیمت‌ها تثبیت شود.

همچنین در این جلسه بر تقویت صندوق تثبیت بازار سرمایه از طریق منابع قانونی ازجمله صندوق توسعه ملی تاکید شد.

در ادامه این جلسه، رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از اقدامات خود در تنظیم بازار ارز و چگونگی نظارت بر مبادلات ریالی فعالان حوزه بازار ارز ارایه کرد و مقرر شد اقدامات در این زمینه با قدرت ادامه یابد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.