علی دایی، گزینه سرمربیگری تیم ملی سوریه

اسطوره فوتبال ایران و جهان لژیونر می‌شود؟

علی دایی، اسطوره فوتبال ایران و جهان با پیشنهادی از سوی فدراسیون فوتبال سوریه مواجه شده؛ هرچند که بعید است دایی برای سرمربیگری به خارج از کشور برود.

نتایج ضعیف تیم ملی سوریه در ماه‌های گذشته سبب شده تا سرمربی این تیم حسابی تحت فشار قرار بگیرد. سوریه در دور رفت مقدماتی جام جهانی 3 شکست در برابر ایران، لبنان و کره جنوبی به‌دست آورد و حالا نزار محروس، سرمربی فعلی این تیم در آستانه برکناری است.

در این شرایط گفته می‌شود نزار محروس که خود بعد از مسابقات مقدماتی جانشین نبیل معلول، سرمربی تونسی شده، به احتمال زیاد این شغل را از دست خواهد داد. این ملی‌پوش و مربی سابق فوتبال سوریه که جزو نام‌های شناخته‌شده این کشور به‌شمار می‌آید در حال حاضر موقعیت لرزانی روی نیمکت دارد و ممکن است در ادامه دور برگشت مسابقات فرد دیگری را به جای خود ببیند.

اما خبری جالب در این باره حکایت از این دارد که فدراسیون فوتبال سوریه از طریق یک رابط با علی دایی، کاپیتان و سرمربی سابق تیم ملی تماس گرفته تا او را به استخدام دربیاورد و هدایت تیم ملی این کشور را به دایی واگذار کند.

این مذاکرات پس از شکست سوریه مقابل لبنان آغاز شده اما باتوجه به اینکه دایی این شرط را گذاشته بوده که اگر اتفاقی قرار است رخ بدهد بعد از بازی مقابل ایران باشد، ادامه مذاکرات به آینده موکول شده و ممکن است با کسب نتیجه‌ای که مدنظر ماست، دور تازه‌ مذاکرات بین طرفین آغاز شود.

اگرچه دبیرکل فدراسیون فوتبال سوریه قبل از مصاف با ایران خبر مذاکره با علی دایی را تکذیب کرد اما شنیده می‌شود شهریار فوتبال ایران گزینه اصلی آنهاست.

جالب است بدانید که کشور سوریه قبلا نیز از مربیان ایرانی بهره برده و جلال طالبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۹۸ در مدتی کوتاه هدایت تیم ملی فوتبال سوریه را برعهده داشته است. او پس از جام ملت‌های آسیا لبنان ۲۰۰۰ کمتر از یک سال این سمت را پذیرفت و البته دوره ناموفقی در آنجا داشت.

آخرین تجربه علی دایی به کار در تیم سایپا برمی‌گردد که تیم او موفق شد سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را هم کسب کند اما پس از آن به دلایلی دایی از فوتبال ایران کنار رفت. در ادامه صحبت‌هایی مبنی بر حضور او در تیم ب اورتون به‌عنوان مربی وجود داشت که به نتیجه نرسید. دایی سابقه یک قهرمانی لیگ برتر و دو جام حذفی را هم دارد اما در گذشته او حتی پیشنهادهای خارج از تهران را هم رد کرده بود. دایی به‌خاطر فعالیت‌های غیرفوتبالی‌اش نمی‌تواند از پایتخت خارج شود و به‌همین خاطر حتی به شهرستان‌ها هم برای مربیگری نمی‌رود. از این رو او بعید است به خارج از کشور برود. هرچند که باید دید تماس‌ها و مذاکرات به چه سرانجامی خواهند رسید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.