معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: تا مدت‌ها تبعات تصمیمات دولت گذشته ادامه دارد

ماهانه 12هزار میلیارد بدهی‌های دولت قبل وصول می‌شود

حسینی گفت: «ماهانه متوسط 12هزار میلیارد بدهی‌های دولت قبل را وصول می‌کنیم و در کنار آن 50هزار میلیارد تومان هم هزینه‌های جاری دولت است که رقم سنگینی است. دولت همواره تلاش دارد تا استقراضی صورت نگیرد و تورم را کنترل کند.»

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: «به دنبال این هستیم تا فاصله طبقاتی کم شود. نمی‌خواهیم یارانه‌ها به جیب کسانی برود که وضع‌شان خوب است و روزبه‌روز ثروتمندتر می‌شوند؛ باید اقشار ضعیف جامعه را مدنظر بگیریم.»

به گزارش برنا «سیدمحمد حسینی»، معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری با اشاره به سفرهای استانی رئیس‌جمهوری گفت: «سفرهای استانی برای رفع مشکلات خیلی موثر است، همچنین موجبات آشنایی وزرا را با مناطق مختلف کشور فراهم می‌کند. ایران فقط تهران نیست، باید همه شهرستان‌ها را در نظر بگیریم و امکانات مناسب در همه استان‌ها توزیع شود. باید اولویت هر استان مشخص شود. هماهنگی‌ها و گفت‌وگوها با نمایندگان و مسئولان محلی سبب می‌شود تصمیم‌گیری‌ها آثار و نتایج خیلی خوبی در زندگی مردم داشته باشد.»

حسینی درخصوص تبعات حذف ارز 4200 تومانی و افزایش قیمت در کالاهای اساسی گفت: «درخصوص این لایحه جلسات گسترده‌ای برگزار شد و همه سعی دولت بر این است که مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر برای تامین کالاهای اساسی و به لحاظ اقتصادی دچار مشکل نشوند. ان‌شاءالله یک هماهنگی و وفاق بین مجلس و دولت به وجود خواهد آمد تا در تامین کالاهای اساسی مشکلی نداشته باشیم و تبعات منفی برای اقشار متوسط جامعه به ویژه قشر ضعیف جامعه به وجود نیاید و لایحه به خوبی اجرا شود. به دنبال این هستیم تا فاصله طبقاتی کم شود. نمی‌خواهیم یارانه‌ها به جیب کسانی برود که وضع‌شان خوب است و روزبه‌روز ثروتمندتر می‌شوند؛ باید اقشار ضعیف جامعه را مدنظر بگیریم.»

او افزود: «ماهانه متوسط 12هزار میلیارد بدهی‌های دولت قبل را وصول می‌کنیم و در کنار آن 50هزار میلیارد تومان هم هزینه‌های جاری دولت است که رقم سنگینی است. دولت همواره تلاش دارد تا استقراضی صورت نگیرد و تورم را کنترل کند. اما متاسفانه تا مدت‌ها آثار و تبعات تصمیمات دولت گذشته ادامه دارد. از دولت توقع نداشته باشیم در کوتاه‌مدت مشکلات را حل کند.»

معان پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: «بسیاری از مطالبی که در فضای مجازی درخصوص انتصابات فامیلی در دولت بیان می‌شود، صحت ندارد، همانطور که آقای رئیس‌جمهوری اعلام کردند اگر انتصابی صرفا به خاطر وابستگی فامیلی صورت گرفته و فرد شایستگی لازم را نداشته، حتما اعلام کنند.»

حسینی در پایان تاکید کرد: «اینکه بعضی یک‌مرتبه همه انتصابات دولت یا 50درصد انتصابات را زیر سوال ببرند، از انصاف به دور است. تلاش گسترده‌ای صورت گرفته است تا شایسته‌سالاری رعایت شود. استعلام همه افرادی که برای سمت‌های مختلف انتخاب شده‌اند، از نهادهای مختلف گرفته شده است و دقت شده تا فردی انتخاب شود که توانایی لازم را برای عهده‌دار شدن این بار سنگین مسئولیت داشته باشد. نگاه دولت جوان‌گرایی است و به همین دلیل در جاهایی افرادی انتخاب شده‌اند که شناخت گسترده‌ای نسبت به آنها وجود ندارد و همین امر منجر به ایجاد ابهاماتی شده است. هر موردی را که افراد سراغ دارند، اعلام کنند تا معلوم شود این انتخاب بر اساس ضابطه بوده یا خیر.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.