زرشک زرین بازیگری در دستان بهاره رهنما

بهترین‌های سینمای کمدی ایران انتخاب شدند: رقابت «اجاره‌نشین‌ها»، «لیلی با من است» و «ای ایران» برای کسب عنوان بهترین فیلم کمدی

در یک نظرسنجی مردمی فیلم «اجاره‌نشین‌ها» بهترین کمدی سینمای ایران نام گرفت و بهاره رهنما نیز برای بازی در فیلم‌های کمدی ضعیف زرشک زرین بازیگری را به دست آورد. در این نظرسنجی مردمی که به‌طور هفتگی برای انتخاب «ترین»های ایران در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و هنری برگزار می‌شود، در بحث مربوط به «بهترین فیلم‌های کمدی سینمای ایران» فیلم «اجاره‌نشین‌ها» به‌رغم گذشت بیش از 30سال به عنوان بهترین کمدی تاریخ سینمای ایران دست یافت و بهاره رهنما، سلبریتی پرحاشیه صداوسیما و سینما نیز مستحق دریافت زرشک زرین شناخته شد.

نمایی از فیلم «اجاره نشین‌ها»
نمایی از فیلم «اجاره‌نشین‌ها»

روابط عمومی رادیو صبا در کنار اشاره به انتخاب فیلم «اجاره‌نشین‌ها» به عنوان بهترین فیلم کمدی دهه ۶۰ و ۷۰ نوشت: «برنامه «ترین‌ها» که با اجرای شاهین جمشیدی هر هفته با هدف معرفی برترین‌های ایران در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و هنری پخش می‌شود؛ در بحث «بهترین فیلم‌های کمدی دهه ۶۰ و ۷۰» فیلم «اجاره‌نشین‌ها» ساخته تحسین‌شده داریوش مهرجویی را به عنوان بهترین فیلم‌های کمدی دهه ۶۰ و ۷۰ معرفی کرد.

در این نظرسنجی که با در نظر گرفتن نظرات کارشناسان این حوزه در میان شماری از بهترین فیلم‌های کمدی بازه زمانی مورد نظر انجام شده بود، بعد از فیلم «اجاره‌نشین‌ها» فیلم‌های «لیلی با من است» کمال تبریزی و «ای ایران» ناصر تقوایی نیز به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

نمایی از فیلم «لیلی با من است»
نمایی از فیلم «لیلی با من است»

بنا بر این گزارش؛ در بخش ویژه مخاطبان با نام «زرشک زرین» نیز -که به بدترین کاندیدا از نظر مخاطبان تعلق می‌گیرد- عنوان «برنده زرشک زرین» به بهاره رهنما برای بازی در فیلم‌های کمدی ضعیف تعلق گرفت. این بازیگر البته در دهه‌های 60 و 70 در فیلم‌های سینمایی کمدی حضور نداشته و تا ابتدای دهه 80 حضور سینمایی‌اش منحصر به فیلم‌های «افعی»، «غزال»، «عاشقانه»، «بادام‌های تلخ» و «بچه‌های بد» می‌شود. رهنما البته در دهه بعد در کمدی‌هایی چون «نان و عشق و موتور هزار»، «توفیق اجباری»، «دایره زنگی»، «چارچنگولی»، «ده رقمی»، «پوپک و مش ماشاالله»، «سن پطرزبورگ»، «ورود آقایان ممنوع»، «ورود زنده‌ها ممنوع»، «زنان ونوسی، مردان مریخی»، «زن‌ها شگفت‌انگیزند»، «هرچی خدا بخواد» و «طبقه هساث» ایفای نقش کرده که البته به جز معدودی، اغلب از کمدی‌های نسبتا آبرومند سینمای ایران به شمار می‌آیند.

در دهه 90 اما بهاره رهنما در کمدی‌هایی چون «آس‌وپاس»، «هشتگ»، «آینه بغل»، «پاستاریونی» و «ایکس‌لارج» حضور داشته است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.