راننده‌های تاکسی همچنان بیمه هستند

تامین‌اجتماعی قصد اصلاح فهرست بیمه شدگان حمل و نقل عمومی را دارد

شهروندآنلاین|بیمه راننده های تاکسی همچنان برقرار است و بیمه هیچ راننده ای حذف نشده. این خبر را مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد. این درحالی است که در روزهای گذشته مسئولان شهرداری از سرباززدن تامین اجتماعی برای بروزرسانی لیست بیمه ای آنها گلایه کرده و اعلام کرده بودند که بیمه ۱۵ هزار راننده تاکسی بلاتکلیف است.

محمد محمدی مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی درباهره صحبت های مطرح شده درخصوص حذف بیمه تعداد زیادی از راننده های تاکسی در تهران گفت:« موضوع این است که ما فهرست بیمه شدگان خودمان را از دی ماه ۸۹ تا اسفند ۹۸ برای سازمان شهرداری ها ارسال کردیم. طی این ۱۰ سال یکسری رانندگان در کارگاه‌های مشمول تامین اجتماعی شاغل شده بودند، یکسری فوتی داشتیم، یکسری از کارافتادگی؛ چون ما اینها را جدا کردیم آنها تصور کرده بودند که عده‌ای را حذف کردیم.»
به گفته محمدی همه رانندگانی که تحت پوشش قرارگرفتند در راستای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها بوده است:« در ۴۲ مرحله سازمان هدفمندسازی با هماهنگی ستادسوخت سابق، لیست‌هایی را در اختیار ما قرار داد و ما بر اساس آن بیمه کردیم. یکسری بیمه پردازی شان قطع شده یا از شغل رانندگی جدا شده اند، اما ما خودمان هنوز بیمه کسی را قطع نکرده ایم. قرار است دوستان ما در وزارت کشور و شهرداری اطلاعات و فهرست جدید در اختیار ما قرار دهند.»
محمدی درباره پرداخت سهم حق بیمه دولت برای بیمه رانندگان تاکسی هم گفت:«متاسفانه دولت از سال ۹۳ تا امروز هیچ پولی بابت پوشش بیمه رانندگان از محل هدفمندسازی به تامین اجتماعی نداده است. ۹۱۰ هزار راننده درون و برون شهری را بیمه کرده ایم. سال قبل هم در قانون بودجه پیش بینی شده بود، اما محقق نشد و جزو مطالبات ما از دولت است.
او ادامه داد:«امسال هم قرار بود ۵۵۰۰ میلیارد تومان بابت رانندگان و سایر گروه های خاص پیش بینی شود که ۵۵۰ میلیارد یعنی ۱۰ درصد دیده شد و از همین رقم هم تا کنون حتی یک ریال اختصاص داده نشده است.»
به گفته محمدی کل رانندگان درون شهری کشور ۳۸۰ هزار نفر هستند که همه تحت پوشش بیمه قرار دارند البته تعدادی هم بیمه نشده اند و ۱۲۰ هزار نفرشان هم رانندگان حمل و نقل عمومی نیستند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.