کلاهبرداری ۸ میلیاردی از دانش‌آموزان

یک کلاهبردار اینستاگرامی در آستانه حضوری شدن مدارس که تحت عنوان فروش لوازم‌تحریر ارزان‌قیمت اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، دستگیر شد.

چندی پیش مردی به پلیس فتای پایتخت مراجعه کرد و مدعی شد افرادی ناشناس از طریق یک صفحه اینستاگرامی فروش لوازم‌تحریر ارزان‌قیمت از من کلاهبرداری کرده‌اند.
باتوجه به حضوری شدن مدارس در فضای مجازی به‌دنبال خرید لوازم‌تحریر برای فرزندم بودم که در یک صفحه اینستاگرامی تبلیغی از فروش ویژه لوازم‌تحریر با قیمت‌های مناسب مشاهده کردم و بدون بررسی هویت گردانندگان این صفحه مبلغی برای خرید لوازم‌تحریر موردنظر برای آنها واریز کردم، اما بلافاصله پس از واریز وجه، من را بلاک کرد و دیگر پاسخی از آنها دریافت نکردم.

کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند و پس از انجام اقدامات تخصصی و بکارگیری فنون تجربی و علمی، ادمین صفحه فروش لوازم‌تحریر را شناسایی و پس از تشریفات قضائی مجرم را در یکی از مناطق حاشیه تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.
بررسی‌ها نشان می‌داد متهم بیش از هشت میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده بود. مجرم پس از حضور در پلیس فتا اعلام کرد، باتوجه به حضوری شدن مدارس با راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرامی و تبلیغات این صفحه به بهانه فروش ویژه لوازم‌تحریر با قیمت بسیار مناسب مراجعه‌کنندگان را ترغیب به پرداخت مبلغ قبل از ارسال کرده و پس از واریز وجه، دیگر پاسخگوی تلفن نبودم.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اعلام این خبر به شهروندان توصیه کرد: «فریب ظاهر زیبا و پررنگ‌ولعاب صفحات اینستاگرامی را نخورید و خرید‌های خود را فقط از فروشگاه‌های معتبر و دارای مجوز یا سایت و بستر‌های رسمی آنها در فضای مجازی انجام دهید، زیرا افراد سودجو این فضا را مکانی مناسب جهت انجام اعمال مجرمانه خود می‌دانند و از ساده‌لوحی برخی از کاربران برای رسیدن به مقاصد مالی نامشروع خود پل می‌سازند.
شهروندان همچنین می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق ۱۱۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.