آثار «آهنگسازان جوان» آلبوم شد

بعد از گذشت 18 ماه از آغاز پروژه آثار «آهنگسازان جوان» آلبوم شد

شهروندآنلاین: آثار منتخب فراخوان «آهنگسازان جوان» نشر موسیقی پتریکور منتشر شد. به گزارش مدیریت رسانه‌ای نشر موسیقی پتریکور، این آلبوم شامل 6 اثر برای سولوی فلوت به آهنگسازی برگزیدگان فراخوان «آهنگسازان جوان» نشر موسیقی پتریکور است که توسط کلاریز کشاورز؛ نوزانده و مشاور هنری پروژه، اجرا و ضبط شده‌اند. در این آلبوم آثاری از کامیار بهبهانی، پیمان صالحیان، آتا قویدل، فرزان سلسبیلی، ارشان نجفی و علی صادقی به گوش می‌رسد. امین شریفی، آهنگساز و مدیر نشر موسیقی پتریکور، مدیریت هنری این پروژه را به عهده دارد.

در تابستان سال 1399، نشر موسیقی پتریكور از آهنگسازانِ زیر 35 سالِ مقیم ایران دعوت کرد تا آثار خود برای تكنوازی سازهای خانواده‌ی فلوت را به دفتر نشر ارسال کنند. علاقه‌مندان در دو گروه سنی (تا 25 سال و تا 35 سال) در این فراخوان شرکت کردند. از مجموع 86 اثر دریافت‌شده برای فراخوان آهنگسازان جوان، 12 اثر به مرحله‌ دوم راه یافتند. برای 12 آهنگساز راه‌یافته به مرحله‌ دوم فرصتی دو ماهه فراهم شد تا با شرکت در جلسات خصوصی و گروهی، آثار خود را اصلاح و نسخه‌ نهایی را برای داوری مرحله‌ دوم بفرستند. در ادامه، 6 اثر برای اجرا، ضبط و انتشار توسط کلاریز کشاورز و نشر موسیقی پتریکور انتخاب شدند. در مرحله‌ نهایی و بعد از اجرای 6 اثر منتخب مرحله‌ دوم، دو اثر برگزیده‌ نهایی جایزه‌‌ نقدی سه میلیون تومانی فراخوان آهنگسازی نشر موسیقی پتریکور را دریافت کردند.

طبق اعلام کارگروه انتخابِ آثار؛ «رضا والی»، «ارشیا صمصامی‌نیا»، «کلاریز کشاورز» و «امین شریفی»، در گروه الف (آهنگسازان زیر 25 سال)، «اَرشان نجفی» زاده سال 1380، «فرزان سلسبیلی» زاده سال 1377 و «علی صادقی‌زاده» زاده سال 1376 به‌عنوان نفرات اول تا سوم و در گروه ب ( آهنگسازان بالای 25 تا 35 سال)، «پیمان صالحیان متولد سال 1364، کامیار بهبهانی متولد سال 1365 و آتا قویدل متولد سال 1366 به ترتیب به‌عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند. 

فراخوان پروژه‌ آهنگسازان جوان یک رویداد آموزشی و مسابقه‌ برای آهنگسازان زیر 35 سالِ مقیم ایران است که از سوی نشر موسیقی پتریکور در ایالات متحده آمریکا شکل گرفته‌است. این رویداد که بخش آموزشی آن 6 ماه به طول انجامید در ادامه‌ پروژه‌ «امواج نوی ایران؛ آنتولوژی موسیقی نو در ایران برای فلوت» است که از سال2016 فعالیت خود را زیر نظر نشر موسیقی پتریکور آغاز کرده است. «امواج نوی ایران» متشکل از آثار آهنگسازانی است که در شکل‌گیری صورت موسیقی نو در ایران نقش بسزایی دارند. در سال 1399 همزمان با انتشار آلبوم اول پروژه‌ «امواج نوی ایران»، نشر موسیقی پتریکور به برگزاری رویداد «آهنگسازان جوان» همت گماشت. هدف از برگزاری این رویداد، ایجاد شرایط آموزش، اجرا و ضبط برای آهنگسازان جوان ایرانی عنوان شده است. این پروژه شامل برگزاری کلاس‌های آموزشی، سمینار و سخنرانی توسط آهنگسازان بین‌المللی، همچنین اجرا و ضبط آثار منتخب بوده است. از آهنگسازانِ میهمان این رویداد می‌توان به استادان آهنگسازی دانشگاه‌های هاروارد، ایندیانا، برکلی، سن‌دیه‌گو، کارنگی‌ملون و غیره اشاره کرد. 

نشر موسیقی پتریکور (Petrichor Records) در سال 1395 و به مدیریت هنری امین شریفی و کلاریز کشاورز فعالیت خود را در آمریکا آغاز کرد و از آن زمان تاکنون، با هدف انتشار آثار آهنگسازان معاصر، برگزاری رویدادهای موسیقی و کمک به پرورش نسل نوی آهنگسازان ایران مشغول به فعالیت است. فعالیت‌های نشر موسیقی پتریکور تا به امروز شامل انتشار آلبوم‌های موسیقی از آثار آهنگسازان معاصر ایران و جهان، برگزاری کنسرت و برنامه‌های آموزشی و فراخوان‌های آهنگسازی بوده است.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این نشر به نشانی  www.petrichor-records.com، صفحه رسمی این نشر در اینستاگرام به نشانی  @petrichor.records و صفحه رسمی این نشر در فیس‌بوک به نشانی  PetrichorNewMusic در جریان تازه‌ترین رویدادهای مربوط به نشر موسیقی پتریکور در داخل و خارج از ایران قرار بگیرند. 

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.