اولویت‌های هلال در عصر جدید

4 محور اصلی برنامه‌های هلال‌احمر با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر در اولین جلسه شورای مدیران اعلام شد

رئیس جمعیت هلال‌‎احمر در جلسه شورای مدیران این جمعیت، برنامه‌‎های خود را برای مدیریت هلال‌احمر با تمرکز بر 4 محور اصلی امدادونجات، توجه ویژه به بیانیه گام دوم انقلاب، مباحث اقتصادی و امور بین‌الملل تشریح کرد.

ساعات پایانی روز شنبه سی آبان‌ماه رئیس‌جمهوری با حکمی دکتر پیرحسین کولیوند را به‌عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر منصوب کرد و با این انتصاب به‌صورت رسمی دور تازه‌ای از مدیریت ‏در جمعیت هلال‌احمر آغاز شد. پیرحسین کولیوند اولین رئیس جمعیت هلال‌احمر در دولت سیزدهم است که از سوی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی حکم خود را دریافت کرده است.

جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان سازمانی مردم‌‌نهاد و خدمات‌رسان با توجه به عهده‌داربودن رسالت‌های ‏عظیم در انجام امور بشردوستانه در هشت سال گذشته با مشكلات و موانعی ازجمله كمبود جدی اعتبار و منابع مالی و ‏همچنین تجهیزات و ماشین‌آلات امدادی و عدم ثبات مدیریتی مواجه بوده است. چالشی که در برخی مواقع زمینه‌ها باعث ‏بروز مشکلاتی در این سازمان نیز شده است. این سازمانی مردم‌نهاد برای برون‌رفت از این چالش‌ها نیازمند برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیر ‏ارزنده در عصر مدیریتی جدید خود است؛ موضوعی که رئیس جمعیت هلال‌‎احمر در اولین جلسه خود در شورای مدیران هلال‌احمر نیز به آن اشاره کرد.

ضرورت تقویت روحیه بسیجی در هلال
دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر در این جلسه از اعتماد رئیس‌جمهوری، نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر و اعضای شورای‌عالی تقدیر کرد و افزود: «امیدوارم با همراهی اعضا و مدیران، خدمتگزار و منشاء خیر و اثر برای مردم باشیم.»
کولیوند در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در هفته بسیج و اینکه این هفته از یادگارهای بسیار موثر حضرت امام بوده و مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید ویژه‌ای دارند، افزود: «انتظار دارم انقلابی بودن، شادابی، روحیه بسیجی و سبقت برای انجام خدمت که در هلال‌احمر وجود دارد بیشتر و پررنگ‌تر از گذشته ادامه یابد.»
او همچنین از خدمات و زحمات دکتر همتی، رئیس سابق جمعیت هلال‌احمر هم تقدیر کرد و گفت: «دکتر همتی تلاش بسیار زیادی کرد تا فعالیت‌ها در هلال‌احمر به بهترین شکل انجام و به مردم خدمت‌رسانی شود.»
رئیس جمعیت هلال‌احمر در این جلسه که با حضور مدیران ستادی در ساختمان صلح و حضور ویدیوکنفرانسی مدیران عامل هلال‌احمر استان‌ها تشکیل شد، ادامه داد: «سلام من را به همه اعضای جمعیت هلال‌احمر، امدادگران، داوطلبان و جوانان در اقصی نقاط ایران برسانید که در شرایط سخت و با روحیه جهادی، بدون مزد و توقع برای خدمت‌رسانی به مردم حاضر هستند.»
تدوین برنامه 5 ساله هلال‌احمر با تاکید بر 4 رکن
رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به تدوین برنامه 5 ساله برای این جمعیت اظهار کرد: «این برنامه بر 4 حوزه امدادونجات در حوادث، توجه ویژه به بیانیه گام دوم انقلاب با توجه به ظرفیت بالای هلال‌احمر در این زمینه، مباحث اقتصادی، درمانی و تدارکات و امور حوزه بین‌الملل متمرکز خواهد بود. امدادونجات اصلی‌ترین وظیفه هلال‌احمر است. در بیانیه گام دوم انقلاب نیز دوستان باید سرعت کار را به اندازه‌ای افزایش دهند تا اعتماد مردم و سایر دستگاه‌ها را جلب کنیم.»
او افزود: «در حوزه مباحث اقتصادی، درمانی و تدارکات پزشکی هم برای بهتر شدن روند کار باید از همه‌ اعضا از کوچک‌ترین امدادگر و داوطلب گرفته تا بالاترین مسئول کمک گرفت، بودجه سال ۱۴۰۱ را هم با کمک افراد متخصص تغییر خواهیم داد تا جمعیت بهتر از گذشته به لحاظ مالی تامین شود. در حوزه بین‌الملل نیز باید محکم‌تر، پررنگ‌تر و درخشان‌تر از قبل گام برداریم و ردپای خوبی از خود در فدراسیون به‌جا بگذاریم. همچنین همکاری‌های چندجانبه با سایر کشورها را هم باید گسترش دهیم.»
بهره‌مندی ازتوانایی مدیریت زنان در سطوح مختلف
رئیس جمعیت هلال‌احمر در ادامه تاکید کرد: «کار در جمعیت هلال‌احمر شبانه‌روزی است، انتظار دارم فعالیت‌ها در جمعیت بدون توجه به شرایط با بالاترین کیفیت انجام شود. ما باید کلام‌های مقدس رهبر انقلاب را چراغ راه کرده و با تکیه بر بیانیه گام دوم انقلاب حرکت و نیروهای مومن، جوان و انقلابی را برای آینده کشور تربیت کنیم.»
کولیوند افزود: «انتصاب‌ها قطعا از داخل جمعیت و از اعضای جوان است تا همواره شادابی و جوانگرایی در هلال‌احمر وجود داشته باشد و گسترش یابد. همچنین از ظرفیت مدیریتی خواهران باید استفاده کرد و با نگاه مثبت و جدی به خواهران بتوانیم این ظرفیت را نیز ارتقا دهیم.»
تقویت ارتباطات و تعاملات با دستگاه‌های همکار
کولیوند به لزوم گسترش و تقویت ارتباطات و تعامل مدیران جمعیت با دستگاه‌های همکار نیز تاکید کرد و افزود: «حتما ارتباطات با سایر دستگاه‌ها از جمله آموزش‌وپرورش، نیروی نظامی و انتظامی، بسیج و …حفظ شود و به‌طور منظم همکاری‌های مشترک نیز گسترش یابد.»
او همچنین با اشاره به اینکه باید از تمام ظرفیت‌ها در هلال‌احمر استفاده شود، افزود: «منابع قدرت در هلال‌احمر فراوان است و باید از همه منابع قدرت نهایت بهره را برد. اصلی‌ترین سرمایه و منبع قدرت در هلال‌احمر، نیروهای جمعیت و داوطلبان و خیرین هستند.»
در ادامه این ویدیوکنفرانس رؤسای سازمان‌های امدادونجات و جوانان هلال‌احمر گزارشی از اقدامات انجام‌شده، ارایه کردند همچنین مدیران عامل استان‌های هرمزگان و خوزستان، روند خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان بندرعباس و اندیکا را تشریح کردند.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.