معاون سیاسی وزیر خارجه ایران وارد وین شد

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام فردا آغاز می‌شود

معاون سیاسی وزیر امور خارجه پیش از انجام این سفر تصریح کرد که لغو تمامی تحریم‌های مرتبط با برجام از جمله تحریم‌های اعمال‌شده در چارچوب کارزار فشار حداکثری شرط لازم برای موفقیت در مذاکرات است.

 معاون سیاسی وزیر امور خارجه در رأس هیأتی برای شرکت در دور آتی نشست کمیسیون مشترک برجام وارد وین پایتخت اتریش شد. علی باقری‌کنی ریاست هیأت مذاکره‌کننده ایران در نشست روز دوشنبه با اعضای گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا را برعهده دارد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه پیش از انجام این سفر تصریح کرد که لغو تمامی تحریم‌های مرتبط با برجام از جمله تحریم‌های اعمال‌شده در چارچوب کارزار فشار حداکثری شرط لازم برای موفقیت در مذاکرات است.

باقری با اشاره به رفتار غیرقانونی واشینگتن در خروج از توافقی که پس از سال‌ها مذاکره به دست آمد، تصریح کرد: «دریافت تضمین از طرف دیگر برای عدم خروج از توافق، عدم‌اعمال و اجرای تحریم‌های جدید و همچنین عدم بازگرداندن تحریم‌های پیشین برای جلوگیری از این احتمال است که بی‌نظمی سیاسی در آمریکا تاثیر بر رفتار بین‌المللی این کشور داشته باشد.»

او در گفت‌وگویی با تاکید بر مواضع ایران برای ادامه مذاکرات وین، هشدار داد که گفت‌وگوها در صورتی که تمام تحریم‌ها لغو نشود، با شکست روبه‌رو خواهد شد. به گفته معاون سیاسی وزیر امور خارجه، هر گونه پیشرفت در مسیر مذاکرات باید با لغو همه تحریم‌های آمریکا همراه باشد و تضمینی مبنی بر اینکه دولت آینده در واشینگتن یک بار دیگر مانند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا از توافق خارج نشود، وجود ندارد.

او با اشاره به رفتار غیرقانونی واشینگتن در خروج از توافقی که پس از سال‌ها مذاکره به دست آمد، تصریح کرد: «دریافت تضمین از طرف دیگر برای عدم خروج از توافق، عدم‌اعمال و اجرای تحریم‌های جدید و همچنین عدم بازگرداندن تحریم‌های پیشین برای جلوگیری از این احتمال است که بی‌نظمی سیاسی در آمریکا تاثیر بر رفتار بین‌المللی این کشور داشته باشد.»

باقری اظهار داشت: «متاسفانه، سیاست شکست‌خورده تداوم فشار حداکثری که در دولت ترامپ آغاز شد، در دستور کار دولت بایدن باقی مانده است و او باید تحریم‌ها را به منظور رهاکردن خود از سردرگمی سیاسی و تعقیب سیاست‌های غیرانسانی و شکست‌خورده دولت ترامپ لغو کند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.