تاجر بزرگ اینستاگرام، کلاهبردار از آب درآمد

این مرد 500 میلیون تومان از شاکی پول گرفته و متواری شده بود

مجرم اینترنتی که با وعده تجارت بزرگ اقدام به کلاهبرداری می‌کرد از سوی پلیس دستگیر شد. این مرد 500 میلیون تومان از شاکی پول گرفت و متواری شد.

چندی پیش شخصی به پلیس فتای پایتخت مراجعه کرد و مدعی شد قصد سرمایه‌گذاری در تجارت‌های بزرگ در فضای مجازی را داشته که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

شاکی درباره جزئیات این کلاهبرداری گفت: «مدتی قبل در یکی از شبکه‌های اجتماعی مشغول جست‌وجو بودم. با فردی ناشناس آشنا شدم. این فرد که بسیار خوش‌صحبت بود، خود را از اشخاص بانفوذ معرفی کرد. او مدعی بود با یک سرمایه‌گذاری مطمئن و بدون ریسک می‌تواند سرمایه‌ام را در عرض چند روز چندین برابر کند.»

مبلغ 5میلیارد ریال به حسابش واریز کردم. پس از واریز تلفن همراهش را خاموش کرد و دیگر خبری از او نداشتم و متوجه شدم از من کلاهبرداری کرده است

شاکی در ادامه گفت: «پس از مدتی که از آشنایی من و این فرد گذشت به من پیشنهاد سرمایه‌گذاری در پروژه تجارت بزرگ اینستاگرامی را داد. من هم با اعتمادی که به او پیدا کرده بودم، مبلغ 5میلیارد ریال به حسابش واریز کردم. پس از واریز تلفن همراهش را خاموش کرد و دیگر خبری از او نداشتم و متوجه شدم از من کلاهبرداری کرده است.»

بررسی موضوع کلاهبرداری به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتای پایتخت اقدامات خود را آغاز کردند. آنها با تحقیقات صورت‌گرفته و اقدامات خاص پلیسی موفق شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند.

بعد از به دست آمدن اطلاعات هویتی این کلاهبردار اینترنتی برای پلیس و پس از تشریفات قضائی متهم در یکی از مناطق جنوبی تهران توسط تیم عملیات پلیس فتای پایتخت دستگیر شد.

در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک با مراجعه به سایت www.cyberpolice.ir  موارد را گزارش کنید

به هویت‌های جعلی اعتماد نکید

مجرم پس از مواجهه با ادله دیجیتال ضمن پذیرفتن جرم خود گفت: «با هویت‌های جعلی و جست‌وجو در فضای مجازی سوژه‌های خود را انتخاب می‌کردم. با صمیمی‌شدن با آنها و صحبت‌های اغناکننده این افراد را ترغیب به سرمایه‌گذاری می‌کردم. پس از کلاهبرداری از فضای مجازی محو می‌شدم.»

سرهنگ «داود معظمی گودرزی» رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: «مردم به هویت‌ها در فضای مجازی اعتماد نکنند. قبل از سرمایه‌گذاری از طریق فضای مجازی شناخت کافی از طرف مورد معامله داشته باشند. تا حصول اطمینان از اطلاعات شغلی و هویتی طرف مقابل از هرگونه واریز وجه خودداری کنند. همچنین در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک با مراجعه به سایت www.cyberpolice.ir  موارد را گزارش کنند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.