مانورهای سالانه آموزشی رمز عبور ما از بحران‌ها

درخواست عضو هیأت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از رئیس جمعیت هلال‌احمر

با انتصاب دکتر پيرحسين کوليوند به‌ عنوان رئيس جمعيت هلال‌احمر و تعريف اهداف و برنامه‌هاي جديد اين نهاد عام‌المنفعه بين‌المللي در حوزه پيشگيري و ساماندهي بحران‌هاي طبيعي و غيرطبيعي قرار است در اين نوشته ضمن گفت‌وگو با مسئولان، کارشناسان و پيشکسوتان حوزه بحران و امدادونجات، از آنها درباره ضرورت‌هاي فعاليت و افق‌هاي پيش‌ روي هلال‌احمر در اين حوزه بپرسيم. صحبت‌هايي که مي‌تواند راهگشاي تحقق اهداف جمعيت در دوره مديريت جديد باشد. این‌بار یکی از استاتید دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی میهمان ماست.

عضو هیأت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی که سال‌های اخیر سکان حوزه مدیریت بحران کلانشهر تهران را عهده‌دار بود، معتقد است جای مانورهای آموزشی بحران در کشور خالی است و رئیس جدید جمعیت هلال‌احمر باید با تمرکز بر این بخش، در راستای تکمیل حلقه‌های آموزش بحران تلاش کند، چراکه رمز عبور موفق ما از بحران‌ها توجه به حوزه آموزش است.

دکتر «رضا کرمی محمدی» با بیان این مطلب می‌گوید: «زلزله یکی از بحران‌های خطرناک پیش‌روی شهر تهران است که با توجه به وضعیت گسل‌های این شهر نمی‌توان منکر وقوع آن در پایتخت شد. رفتار مردم در زلزله‌های اخیر حکایت از جای خالی آموزش به هنگام رویارویی با این بحران دارد و امیدواریم جمعیت هلال‌احمر در دوره جدید مدیریت خود بیش از گذشته به این مهم توجه کند.»

او از دکتر پیرحسین کولیوند به عنوان یکی از مدیران خوش‌فکر و باتجربه حوزه بحران یاد کرد و افزود: «انتخاب ایشان به عنوان رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر ایران را باید به فال نیک گرفت، چراکه قطعا همچون گذشته می‌توانند با خلاقیت‌های مدیریتی خود مانند عملکردی که در اورژانس داشتند، منشأ اتفاقات خوبی در جمعیت هلال‌احمر و بحران‌های پیش‌روی کشور باشند.

این استاد دانشگاه راه‌اندازی خانه‌های هلال در محله‌های مختلف شهر تهران را بستری مناسب برای ارایه آموزش‌های امدادی و رویارویی با شرایط بحران به شهروندان تهران دانست و گفت: «سوله‌های بحران شهرداری هم می‌تواند برای ترویج این مهم در اختیار جمعیت هلال‌احمر قرار بگیرد.»

بازنگری در تشکیلات به چابک‌سازی هلال‌احمر کمک می‌کند

«کوليوند» سرمايه و فرصتي نيک براي حوزه بحران کشور است

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.