چرا استقلال؟ چرا پرسپولیس؟ برنده دربی کیست؟

کارشناسان در گفت‌وگو با «شهروندآنلاین» وضعیت سرخابی‌ها را بررسی کردند

بررسی وضعیت فنی استقلال و پرسپولیس موضوعی است که قبل از دربی برای هواداران دو تیم اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت.

شهروندآنلاین: بدون تردید فرهاد مجیدی و یحیی‌ گل‌محمدی به همراه اعضای کادرفنی خود طی روزهای گذشته وقت زیادی روی آنالیز تیم حریف و برطرف‌کردن نقاط ضعف خود گذاشته‌اند. انجام هفت مسابقه در ابتدای لیگ برتر به طور نسبی دو تیم را در شرایط مسابقه قرار داده و عیار تیم‌ها نیز تا حد زیادی مشخص شده است.

در آستانه دربی پایتخت بررسی فنی دو تیم و مسائلی که باید در مصاف روز شنبه در نظر بگیرند، موضوعی است که کارشناسان بهتر می‌توانند انجامش بدهند. از این‌رو دو کارشناس سرخابی نیز در گفت‌وگو با «شهروندآنلاین» نظرات خود را بیان کردند.

بیانی: امیدوارم استقلال در دربی گل بزند

شاهین بیانی، کاپیتان سابق استقلال که آخرین جام قهرمانی در آسیا نیز روی دستان او برای آبی‌پوشان بالا رفته، درباره وضعیت استقلال قبل از دربی 97 بیان کرد: «من فکر می‌کنم وضعیت استقلال نسبت به بازی‌های قبل که با پرسپولیس مصاف داد، بهتر است. اگرچه استقلال اکنون در چهار بازی بردی به دست نیاورده، اما این تیم از نظر من اسیر بدشانسی شده است. استقلال تیمی است که خوب روی دروازه حریف موقعیت گل ایجاد می‌کند و اینکه توپ‌ها گل نمی‌شود را باید به حساب بدشانسی گذاشت.»

او صحبت‌هایش را اینطور ادامه داد: «استقلال از نظر فنی شرایط بسیار خوبی دارد و این را در بازی‌های گذشته نشان داد. البته شرایط دربی بسیار متفاوت است. این بازی، بازی لحظه‌هاست و هر تیمی بهتر از موقعیت‌ها استفاده کند، برنده می‌شود. به همین خاطر فرهاد مجیدی باید روی مسأله عدم گلزنی تیمش کار کرده باشد. بازیکنان باتجربه در بازی روز شنبه نقش بسیار مهمی دارند و از طرف دیگر جوانان استقلال هم می‌توانند با قدرت دوندگی و انرژی زیاد خود در بازی تاثیر بگذارند.»

پیشکسوت استقلال درباره نبود تماشاگران در دیدار دربی تاکید کرد: «فوتبال بدون تماشاگر چندان جذاب نیست. قطعا نبود تماشاگر روی کیفیت بازی تاثیر می‌گذارد و امیدوارم هواداران خیلی زود به ورزشگاه بیایند.»

بیانی که بیش از 25 بازی در دربی پایتخت انجام داده، پیش‌بینی‌اش از بازی روز شنبه را اینطور بیان کرد: «پیش‌بینی نتیجه دربی اصلا کار منطقی‌ای نیست. در دربی تیم‌ها موقعیت‌های گل چندانی نصیب‌شان نمی‌شود. جنگ میانه میدان بسیار اهمیت دارد و امیدوارم استقلال بتواند از این فرصت استفاده کند و 3 امتیاز را بگیرد. هرچند که پرسپولیس هم تیم سخت‌کوشی است و قطعا آبی‌ها کار سختی در دربی خواهند داشت.»

نوری: امیدوارم جای خالی سیدجلال پر شود

محمد نوری، کاپیتان سال‌های نه‌چندان دور پرسپولیس که سابقه گلزنی در دربی را نیز دارد، درباره شرایط سرخ‌پوشان قبل از مسابقه با پرسپولیس گفت: «من فکر می‌کنم دو برد متوالی پرسپولیس در دو بازی گذشته باعث شده تیم دوباره به شرایط خوب خودش برگردد و شخصیت قهرمانی به خود بگیرد. شما دیدید آنهایی که می‌گفتند پرسپولیس افت کرده دیگر چنین حرفی را بر زبان نمی‌آورند و حالا همه نسبت به این تیم حس خوبی دارند. قطعا شرایط دربی متفاوت است، اما فکر می‌کنم پرسپولیس می‌تواند با ارایه یک فوتبال منطقی برنده از زمین خارج شود.»

او ادامه داد: «من خودم بارها در دربی بازی کردم. در این بازی شرایط فرق می‌کند؛ بازیکنان نمی‌توانند به خاطر حساسیت بالا بازی همیشگی‌شان را انجام بدهند و به همین خاطر اتفاقات تعیین‌کننده است. الان استقلال و پرسپولیس در جدول به هم نزدیک هستند، اما شرایط در دربی متفاوت است. اصلا نمی‌توانید بگویید هر تیمی در جدول بالاتر است، دربی را می‌برد. به خصوص اکنون که جدول هر هفته تغییر می‌کند. با این‌حال پرسپولیس شرایط بهتری‌ برای‌ برتری‌ در دربی دارد و امیدوارم اتفاقی رقم بخورد که باعث خوشحالی هواداران‌ شود.»

کاپیتان سابق پرسپولیس درباره غیبت سیدجلال حسینی در دربی تاکید کرد: «سیدجلال برای تیم یک وزنه است. او با تجربه بالایی که دارد می‌توانست کمک کند، اما امیدوارم جای خالی‌اش پر شود و یک خط دفاع خوب را شاهد باشیم. قطعا غیبت این بازیکن به سود استقلال است، اما نفرات خوبی در تیم هستند که می‌توانند جای خالی‌اش را پر کنند.»

نوری درباره پیش‌بینی‌اش از دربی گفت: «نتیجه را نمی‌دانم، اما فکر می‌کنم پرسپولیس برنده این مسابقه است.»

او صحبت‌هایش را اینگونه به پایان برد: «امیدوارم بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس به دور از حواشی یک شرایط خوب را برای موفقیت ایجاد کنند و همه ما به چیزی که دوست داریم برسیم و هواداران هم خوشحال شوند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.