پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا

تعلق وام به سرپرستانی که در بیمارستان بستری شده‌اند و فاقد شغل و درآمد ثابت هستند

وزیر اقتصادودارایی از پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی از فردا (شنبه) به همه سرپرستان خانوارهایی که به‌دلیل کرونا بستری شده‌اند، خبر داد

شهروند آنلاین: احسان خاندوزی با اشاره به اینکه این تسهیلات برای کمک به کاهش خسارات ناشی از هزینه‌های درمان و دوری از کسب‌وکار پرداخت می‌شود،‌ افزود: «افراد مشمول از طریق پیامک به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران یا بانک رسالت معرفی خواهند شد.»

وزیر اقتصاد تاکید کرد که وام ۱۰ میلیون تومانی فقط به سرپرستان فاقد شغل پرداخت می‌شود.

«عباس مرادپور» سرپرست معاونت بانک و بیمه وزارت اقتصاد نیز در این خصوص گفت: «این وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوارهایی که به‌علت کرونا در بیمارستان بستری شده‌اند و فاقد شغل و درآمد ثابت هستند، پرداخت خواهد شد.»

او ادامه داد:‌ «اطلاعات مربوط به این افراد از وزارت بهداشت دریافت و با اطلاعات وزارت تعاون تطبیق داده می‌شود تا مشمولان شناسایی شوند. سپس به افراد مشمول از طریق پیامک یا تلفن اطلاع داده می‌شود.»

سرپرست معاون بیمه و بانک از هموطنان خواست که به بانک‌ها مراجعه نکنند و در صورتی که مشمول طرح باشند، از طرف بانک‌های قرض‌الحسنه مهر ایران و بانک رسالت با آنها تماس گرفته می‌شود.

به گفته مرادپور، این وام ۳ ساله با اقساط ماهانه حدود ۳۰۰ هزار تومان است. ضمانت وام نیز بر اساس اعتبارسنجی افراد است و اگر خوش‌حساب باشند، حداقل تضمین‌ها از آنها اخذ خواهد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.