مهلت ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن تا پایان آذر تمدید شد

اراضی ۲میلیون و ۴۰۰هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است

در حال حاضر اراضی ۲میلیون و ۴۰۰هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است و همزمان با افزایش تقاضا زمین‌های مورد نیاز نیز تامین خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه‌وشهرسازی گفت: «ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن برای دومین بار تمدید شد و متقاضیان تا پایان آذر ۱۴۰۰ امکان ثبت‌نام در سامانه «ثمن» را دارند.»

«محمود محمودزاده» افزود: «فرصت ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن تا پایان آذرماه تمدید شد.»

او با بیان اینکه تمدید مهلت ثبت‌نام به دلیل ادامه تقاضای موجود است، تصریح کرد: «در حال حاضر اراضی ۲میلیون و ۴۰۰هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است و همزمان با افزایش تقاضا زمین‌های مورد نیاز نیز تامین خواهد شد.»

قصد دولت سیزدهم بر این است که با ساخت چهارمیلیون واحد مسکونی، کسری مسکن در کشور را جبران کند.

اکنون ثبت‌نام از متقاضیان از طریق سامانه «ثمن» به آدرس saman.mrud.ir انجام می‌شود و متقاضیان از  ۲۷ مهرماه ثبت‌نام در سامانه ثمن را آغاز کرده‌ و تا پایان آذر فرصت دارند برای ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند.

«رستم قاسمی» وزیر راه‌وشهرسازی در جلسه با انبوه‌سازان سراسر کشور که هفته گذشته انجام شد، با بیان اینکه خانه‌های طرح نهضت ملی مسکن توسط بخش خصوصی ساخته می‌شود، اعلام کرد: «دولت از سرمایه‌گذارانی که قصد ورود به ساخت‌وساز داشته باشند، حمایت خواهد کرد.»

طرح نهضت ملی مسکن با ۶ استراتژی افزایش تولید مسکن، افزایش آبادانی و ساخت‌و ساز در بافت‌های فرسوده شهری، کمک به خانه‌دار شدن دهک‌های یک تا سوم، خانه‌دار شدن دهک‌های متوسط، ساخت مسکن روستایی و شروع اجرای طرح اجاره‌داری حرفه‌ای از سوی دولت سیزدهم وارد مرحله عملیاتی شده است و با مشخص‌شدن سهم دستگاه‌های دولتی در مدیریت تعداد ساخت‌وسازها، اکنون در یک قدمی تفاهم با جامعه انبوه‌سازان کشور است.

از چهار میلیون واحد طرح نهضت ملی مسکن قرار است حدود ۶۱۵هزار واحد در شهرهای جدید ساخته شود. بر این اساس زمین ساخت این تعداد واحد تامین شده و شرکت عمران شهرهای جدید آماده آغاز عملیات اجرایی این واحدهاست. همزمان برنامه تامین زمین ساخت مسکن در ۳۲ شهر و سه شهرک جدید واقع در ۱۳ استان کشور هم توسط شرکت عمران فراهم شده است.

اکنون زمان بازپرداخت تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن ۲۰ ساله است که طولانی‌بودن زمان بازپرداخت وام امکان خوبی را به متقاضیان می‌دهد تا اقساط پایینی را پرداخت کنند.

همچنین دولت تلاش می‌کند درباره نرخ سود بانکی و عوارض پروانه ساختمانی حداکثر کمک را به دهک‌های اول تا سوم داشته باشد. مبلغ آورده این دهک‌ها نیز پایین خواهد بود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.