ایران از خواسته‌هایش عقب‌نشینی نمی‌کند

باقری: آمریکا گام اول را بردارد

مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در مذاکرات وین در گفت‌وگو با یک رسانه ایتالیایی بار دیگر بر مواضع صریح تهران مبنی بر لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران تاکید و تصریح کرد که جمهوری اسلامی در این مسیر از خواسته‌های خود عقب نخواهد نشست

شهروند آنلاین: علی باقری‌کنی، معاون سیاسی وزیر امورخارجه و مذاکره‌کننده ارشد ایران در مذاکرات وین در گفت‌وگو با خبرگزاری آنسای ایتالیا اظهار داشت: «جمهوری اسلامی ایران از خواسته‌های خود در مسیر فعال‌سازی دوباره قرارداد هسته‌ای سال ۲۰۱۵ و لغو تحریم‌ها عقب‌نشینی نخواهد کرد.»

باقری در ادامه تاکید کرد که با توجه به اینکه آمریکا بود که در سال ۲۰۱۸ از توافق خارج شد، بنابراین واشنگتن باید گام نخست را بردارد.

این دیپلمات ارشد ایران تصریح کرد: «پیشنهادهای ارایه‌شده از جانب تهران به گروه ۱+۴ در روند مذاکرات وین مستند و منطقی است و به‌همین دلیل می‌تواند مبنایی برای مذاکرات باشد. ایران در این مذاکرات برنامه‌های خود را در قالب دو متن پیشنهادی، یکی با موضوع لغو تحریم‌های ظالمانه وغیرقانونی و دیگری با موضوع هسته‌ای به طرف مقابل ارایه کرد. این پیشنهادها مبنایی برای مذاکره است و طرف مقابل باید پاسخ مستند به پیشنهادهای تیم ایران ارایه کند.»

به گفته باقری، در صورت پذیرش دو پیشنهاد قبلی که به طرف مذاکره‌کننده ارایه شده است، ایران پیشنهاد سوم را نیز ارایه خواهد داد.

بنابر گزارش شبکه العالم، مذاکره‌کننده ارشد ایران پیش از این در گفت‌وگو با الجزیره نیز تاکید کرد که پیش‌نویس پیشنهادهایی که طرف ایرانی با هدف لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا به گروه ۱+۴ داده، به‌گونه‌ای است که طرف مقابل نمی‌تواند این پیشنهادها را رد کند.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.