مجمع تشخیص مصلحت نظام، طرح واردات خودرو را رد کرد

طرح ساماندهی بازار خودرو جهت اصلاح به مجلس ارسال شد

نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام از چندین سال قبل، به هیئت عالی نظارت در مجمع تشخیص مصلحت نظام تفویض شده است

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به طرح ساماندهی بازار خودرو نوشت: نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام از چندین سال قبل، به هیئت عالی نظارت در مجمع تشخیص مصلحت نظام تفویض شده است و شورای نگهبان بر اساس مقررات، مصوبه مورد ایراد از سوی این هیئت را مغایر بند 2 اصل 110 قانون اساسی دانسته و آن را جهت اصلاح به مجلس ارسال می‌کند.

‌ طحان نظیف روز شنبه درباره بررسی طرح مجلس گفته بود: شورای نگهبان در مرحله قبل مغایرت شرعی و یا قانون اساسی نسبت به طرح ساماندهی صنعت خودرو نداشت و فقط سه ابهام داشتیم که با بررسی‌هایی که در شورای نگهبان به عمل آمد این ابهام‌ها از نظر اعضای شورای نگهبان برطرف شده است و شورای نگهبان نسبت به طرح مذکور هیچ ابهام و ایرادی ندارد.

آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن قطعه‌سازان پیشتر گفته بود ایرادی که مجمع تشخیص مصلحت نظام به این طرح گرفته است، ارتباطی به شورای نگهبان ندارد. مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرده بود که این طرح با کلیات سیاست‌های نظام مغایرت دارد. طرح به مجلس فرستاده می‌شود و باید دید نظر نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام چیست.

محبی‌نژاد با اشاره به تاکید این طرح بر واردات بدون انتقال ارز گفته بود: واردات هیچ کالایی به این شکل در کشور انجام نمی‌شود و ممکن نیست که چنین طرحی فقط برای خودرو اجرایی شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.