پیشنهاد افزایش ۱۰ تا ۳۰درصدی حقوق در سال آینده

میرکاظمی: حقوق نجومی‌بگیران، باید رشد کمتری داشته باشد

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: «موضوع افزایش حقوق‌ها در دولت در حال بررسی است و پیشنهاد شده میزان افزایش حقوق‌ها ۱۰ تا۳۰درصد افزایش پیدا کند.»

شهروندآنلاین: مسعود میرکاظمی در حاشیه نشست خود با کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به منظور بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور گفت: «هدف دولت در بودجه سال آینده رشد و ثبات اقتصادی به عنوان محور اصلی است. ثبات اقتصادی در جهت اینکه تورم به صورت جدی مدیریت شود و به هیچ عنوان اجازه بروز کسری در بودجه را ندهیم.»

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه بیان داشت: «کسری بودجه منجر به افزایش پایه پولی و به تبع آن افزایش نقدینگی و تورم می‌شود که این تورم براساس تجربه سنوات قبل منجر به افزایش حقوق‌ها می‌شد و یک چرخه معیوب و باطلی را ایجاد می‌کرد. همیشه یک افزایش حقوق در برابر افزایش تورم انجام می‌شد که گاهی تورم حتی از حقوق‌ها نیز بالاتر می‌رفت. دولت می‌خواهد این موضوع را مدیریت کرده و به جای رفتن به سمت افزایش حقوق‌ها، قدرت خرید مردم را در سال ۱۴۰۱ بالا ببرد و مدیریت تورم کند.»

میرکاظمی تصریح کرد: «از سوی دیگر منابع را برای پشتیبانی از بخش خصوصی و اختصاص مبالغ قابل توجهی به استان‌ها و سطح ملی به عنوان اهرم استفاده کند. منابع در اختیار مردم بیش از ۴هزار هزار میلیارد تومان است و باید تنها اعتماد آنها به سیستم اقتصادی بازگردد که امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب این هدف‌گذاری انجام شود و مردم اعتماد کنند.»

او همچنین درخصوص افزایش حقوق‌ها در سال آینده نیز گفت: «بحث افزایش حقوق‌ها در دولت همچنان در حال بررسی است و جمع‌بندی نشده و امیدواریم این هفته بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ به اتمام برسد. در دولت پیشنهاد شده، میزان افزایش حقوق‌ها ۱۰درصد متوسط رشد یابد، البته حقوق‌های پایین‌تر می‌تواند تا۳۰درصد هم افزایش پیدا کند.»

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه تصریح کرد: «حقوق نجومی‌بگیران باید رشد کمتری داشته باشد تا فاصله‌ای که طی چند سال گذشته میان حداقل و حداکثر حقوق‌ها ایجاد و منجر به بی‌عدالتی شده است، رفع شود.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.