مرد یخی و پادشاه، لقب ستاره نوظهور کشتی ایران

امیرحسین زارع و محمدرضا گرایی به عنوان بهترین کشتی‌گیران جهان در سال 2021 معرفی شدند

مرد یخی و پادشاه سنگین‌وزن جهان القابی است که اتحادیه جهانی کشتی برای ستاره‌های ایرانی در نظر گرفته است.

سال 2021 را با توجه به برگزاری المپیک و مسابقات جهانی به فاصله چند ماه و درخشش خیره‌کننده آزاد و فرنگی‌کاران ایرانی در نروژ می‌توان یک سال درخشان برای کشتی ایران قلمداد کرد. در آخرین ماه از سال2021 میلادی اتحادیه جهانی کشتی هم مهر تاییدی بر این نظریه زده و دو نفر از ستاره‌های کشتی ایران را به عنوان برترین آزاد و فرنگی‌کاران سال 2021 معرفی کرده است.

طبق گزارش اتحادیه جهانی محمدرضا گرایی دارنده مدال طلای المپیک و جهان در وزن 67 کیلوگرم کشتی فرنگی و امیرحسین زارع دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان در وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد بهترین عملکرد را در میان کشتی‌گیران تمامی کشورهای دنیا در سال 2021 داشته‌اند و برنده جایزه بهترین کشتی‌گیر سال شده‌اند که این نشان‌دهنده جهش و پیشرفت کشتی ایران در میادین جهانی است.

اتحادیه جهانی کشتی در مورد محمدرضا گرایی و امیرحسین زارع نوشته است: «گرایی بدون داشتن مدال جهانی یا المپیک در کارنامه خود وارد سال 2021 شد، این کشتی‌گیر 25 ساله که به «مرد یخی» معروف است، تمام معادلات را به هم زد و با کسب مدال طلای المپیک توکیو و جهانی نروژ سال 2021 را به پایان رساند.»

همچنین زارع در سن 20 سالگی، سال بسیار پرباری را پشت‌سر گذاشت، او یک مدال برنز در المپیک توکیو را به دست آورد و توانست از سد کشتی‌گیران مطرحی همچون طاها آکگول و گنو پتریاشویلی که سابقه مدال طلای المپیک و جهان را دارند، گذر کند و عنوان قهرمانی جهانی را از آن خود کند.

البته اتحادیه جهانی لقبی را به امیرحسین زارع نداده است، اما این کشتی‌گیر با حرکتی که پس از قهرمانی رقابت‌های جهانی نروژ انجام داد، لقب پادشاه سنگین‌وزن را برای خود انتخاب کرده است.

گرایی درخصوص لقب مرد یخی می‌گوید: «مردم همیشه به من لطف داشته‌اند و این لقب را اتحادیه جهانی به صورت رسمی برای من اعلام کرده و شاید به خاطر خونسردی که در چهره‌ام است، به این لقب معروف شده‌ام. هر لقبی که مردم برای من بگذارند دوست دارم.»

زارع نیز درباره لقبی که بعد از قهرمانی در جهان گرفته، می‌گوید: «این لقب را به خاطر خوشحالی که بعد از گرفتن مدال انجام دادم روی من گذاشته‌اند. من سعی کردم خوشحالی خودم را با مردم تقسیم کنم. من این تاج را روی سر همه مردم عزیز کشورم گذاشتم. این لقب را دوست دارم و امیدوارم بتوانم سالیان سال این قهرمانی‌ها را تکرار کنم.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.