مهم‌ترین شاخصه‌های داوطلبی، دلسوزی، مهربانی و شجاعت است

رئیس جمعیت هلال‌احمر:

دکتر پیرحسین کولیوند ضمن تقدیر از تلاش‌های داوطلبان در عرصه‌های مختلف یاری‌رسانی به شهروندان گفت: «مهم‌ترین شاخصه داوطلبی، دلسوزی، مهربانی و شجاعت است.»

دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر در ارتباط تصویری با همایش گرامیداشت روز داوطلب که در محل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین برگزار شد، ضمن تبریک روز داوطلب گفت: «روحیه داوطلبی که امروز در میان جوانان هلال‌احمری وجود دارد، مهم‌ترین شاخصه آن دلسوزی، مهربانی و شجاعت است.»

او افزود: «داوطلبان یکی از سرمایه‌های مهم کشور هستند که بدون مزد و چشمداشت در عرصه حاضر می‌شوند و قسمتی از زندگی خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. به دفعات شاهد بوده‌ایم که داوطلبان در عرصه‌های علمی، امدادی و آموزشی آنچه را که در آن تخصص دارند، به صورت رایگان در اختیار دیگران قرار می‌دهند.»

رئیس جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد: «مهم‌ترین خصلت یک داوطلب ازخودگذشتگی است و نگاه دنیوی به مسائل ندارد و همه جهان را از جنبه معنوی مشاهده می‌کند. داوطلبان جمعیت هلال‌احمر این خصلت‌ها را به اثبات رسانده‌اند. روحیه داوطلبی سال‌ها قبل توسط امام خمینی(ره) در ما نهادینه شد که نتیجه مثبت آن را در دوران دفاع مقدس نیز شاهد بودیم.»

کولیوند ادامه داد: «تبعات مثبت ایجاد روحیه داوطلبی در جوانان توسط امام خمینی(ره) پس از رحلت ایشان نیز در سازندگی، جهاد و هلال‌احمر مشهود است. شهدای حرم و مدافع سلامت نیز با چنین روحیه‌ای به مقام والای شهادت نائل شدند و باید تلاش شود تا این روحیه در جامعه نهادینه شود.»

او افزود: «در راستای مقابله با کرونا در ایامی که کشور در تنگنا قرار گرفته بود، مشاهده کردیم که هلال‌احمر خوش درخشید و با اتکا به داوطلبان، باری از دوش کشور برداشت. در حوادث، بلایا و گرفتاری‌ها، همواره داوطلبان در کنار مردم حضور داشته‌اند. در زلزله، سیل، کولاک و یخبندان جاده‌ها، داوطلبان امروز با تمام قوا در خط مقدم کمک به مردم هستند.»

رئیس جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: «داوطلبان از زندگی خود هزینه می‌کنند تا دیگران در شرایط بهتری زندگی کنند که این اقدام نمونه بارز ایثارگری است. موتور محرک کشور امروز همین داوطلبان و جوانان ایثارگری هستند که کشور را از سختی‌ها عبور می‌دهند. روحیه انقلابی و اسلامی جوانان داوطلب نقش موثری در خدمت به مردم دارد و پیامبر اسلام(ص) نیز به خوبی ارزش خدمت به مردم را توصیف کرده و بیان داشته است که کمک‌رسانی به نیازمند از اعتکاف در خانه خدا ارزش بیشتری دارد.»

کولیوند با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می‌تواند امروز گرهگشای بسیاری از مشکلات کشور باشد، گفت: «باید بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سرلوحه امور باشد و با توجه به آن عمل کرد. امروز هلال‌احمرآماده است تا از ظرفیت‌های همگان استفاده کند و هر شخصی به هر شکلی که بتواند کمک کند، باید پای کار آمده تا گره‌ای از مشکلات مردم باز شود.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.