دستور رئیس‌جمهوری برای تقویت ذخایر دارویی

رئیسی: ذخایر غذای مردم به مرحله اطمینان‌بخشی رسیده؛ همین مسیر باید ادامه یابد

ابراهیم رئیسی از حمایت‌های بیشتر دولت برای تامین داروی مورد نیاز بیماران به عنوان اقدامی مستمر و ضروری یاد کرد و از مسئولان دست‌اندرکار از جمله وزارت بهداشت و بانک مرکزی خواست در جهت تامین نیازهای دارویی به ویژه ذخایر دارویی کشور اقدام کنند.

ابراهیم رئیسی از حمایت‌های بیشتر دولت برای تامین داروی مورد نیاز بیماران به عنوان اقدامی مستمر و ضروری یاد کرد و از مسئولان دست‌اندرکار از جمله وزارت بهداشت و بانک مرکزی خواست در جهت تامین نیازهای دارویی به ویژه ذخایر دارویی کشور اقدام کنند. در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که یکشنبه شب به ریاست سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور برگزار شد، موضوعات مهم اقتصادی کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه گزارش‌های جداگانه‌ای درباره وضعیت خوب و قابل قبول ذخایر کالاهای اساسی و دارو در کشور از جمله در بنادر و کشتی‌های تجاری در حال ورود به کشور که حاصل تمهیدات لازم از جمله تخصیص به هنگام ارز مورد نیاز است، ارایه شد.

رئیس‌جمهوری با اشاره به لزوم تسریع در ترخیص و توزیع کالاهای اساسی تاکید کرد: «ذخایر کافی غذای مردم که به مرحله اطمینان‌بخشی رسیده است، باید همواره مورد توجه باشد و همین مسیر ادامه یابد.»

رئیسی از حمایت‌های بیشتر دولت از تامین داروی مورد نیاز بیماران به عنوان اقدامی مستمر و ضروری یاد کرد و از مسئولان دست‌اندرکار از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بانک مرکزی خواست در سریع‌ترین زمان ممکن از تقویت ذخایر دارویی کشور پشتیبانی کنند، چراکه صیانت از جان و تامین نیازمندی‌های مردم همواره از دغدغه‌های دولت است.»

در این جلسه همچنین گزارشی از وضع منابع مالی صندوق توسعه ملی ارایه و مقرر شد از منابع موجود در جهت تامین نیازهای بخش تولید استفاده شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.