قهرمان، نامزد گلدن گلوب شد

فرهادی برای چهارمین بار نامزد جایزه فیلم خارجی سال انجمن مطبوعات خارجی هالیوود می‌شود

فیلم قهرمان به کارگردانی اصغر فرهادی، به عنوان یکی از پنج نامزد جایزه بهترین فیلم خارجی زبان جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۲ انتخاب شد.

بنابر اعلام انجمن مطبوعات خارجی هالیوود فهرست نامزدهای هفتاد و نهمین دوره جوایز گلدن گلوب، جز قهرمان این‌ها‌ است: «کوپه شماره ۶» ساخته «یوهو کاسمانن» از فنلاند، «ماشین منو بران» به کارگردانی «ریوسوکی هاماگوچی» از ژاپن، «دست خدا» به کارگردانی «پائولو سورنتنیو» از ایتالیا و «مادران موازی» به کارگردانی «پدرو آلمادوار» از اسپانیا دیگر نامزدهای این شاخه از جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۲ هستند.

جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره کن، دو جایز  بهترین فیلم بین‌المللی و فیلم‌نامه جوایز سالانه هیات ملی نقد آمریکا (NBR) و جایزه بهترین کارگردانی در آسیاپاسیفیک جایزه‌هایی بود که تاکنون قهرمان برده.

این چهارمین باری است که اصغر فرهادی نامزد جایزه گلوب می‌شود. او نخستین بار با فیلم «جدایی» در سال ۲۰۱۱ جایزه بهترین فیلم خارجی  این رویداد را برد و پس از آن نیز در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ نیز به ترتیب با فیلم‌های «گذشته» و «فروشنده» نامزد این جایزه شد.

جوایز گلدن گلوب، مجموعه جوایزی است که هرساله در آمریکا از سوی ۹۳ عضو انجمن مطبوعات خارجی هالیوود به بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی داخلی و خارجی و داده می‌شود. این مراسم امسال ۱۹ دی برگزار می‌شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.