جزئیات اجرای طرح کاشف

در اجرای این طرح ۲هزارو۲۲۷ سرقت نیز شناسایی شد

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت در اجرای طرح کاشف که در مقر ستاد پلیس آگاهی به اجرا درآمد، گفت: «نمایشگاه طرح کاشف و همچنین کشفیات پلیس امنیت اقتصادی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به نمایش درآمده است. آنچه به نمایش درآمد، گوشه‌ای از اقدامات همکاران من در مجموعه پلیس آگاهی و پلیس امنیت اقتصادی است. در این طرح ۳۱۰ نفر دستگیر شدند. این افراد مرتکب جرایمی چون سرقت، زورگیری، کیف‌قاپی، سرقت محموله، سرقت مسلحانه و غیره شده بودند. همچنین در میان این افراد ۱۰ مورد مرتبط با قتل نیز وجود داشت. متهمان دستگیرشده به دادسرا معرفی خواهند شد. از میان دستگیرشدگان ۵۸ نفر مرتکب سرقت به عنف شده بودند، ۷۶ نفر به دلیل سرقت منزل و اماکن، ۴۹ نفر به دلیل سرقت خودرو، موتورسیکلت و لوازم آنها و ۷۰ نفر نیز به دلیل جعل و کلاهبرداری دستگیر شدند.»

او با بیان اینکه ۲۳ نفر از دستگیرشدگان نیز مرتکب جرایمی چون قتل و اقدامات مسلحانه شده بودند، گفت: «در این مرحله از طرح کاشف ۶۱ باند نیز منهدم شد. ۱۹۲ نفر یا معادل ۶۲درصد از دستگیرشدگان دارای سابقه بودند. همچنین در اجرای این طرح ۲هزارو۲۲۷ سرقت نیز شناسایی شد.»

سارقان مسلح ارز و طلا زمینگیر شدند

رحیمی در ادامه به برخی از اقدامات و باندهای شاخص در این حوزه اشاره کرد و گفت: «یک باند آدم‌ربایی که اقدام به ربودن فردی سرمایه‌دار و کارخانه‌دار کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند. اعضای این باند این شخص را هنگام پارک خودرویش در یکی از خیابان‌های تهران با ضرب و تهدید اسلحه و شوکر ربودند و درخواست مبلغ ۱۴هزار دلار از او داشتند. البته به هدف خود نرسیدند. همچنین یک باند سرقت مسلحانه معروف به کونانی نیز منهدم شد. تمام اعضای این باند شناسایی و دستگیر شدند. این افراد در ویلایی در محدوده کرج زندگی می‌کردند. باند چهار نفره سرقت از صرافی‌ها نیز قبل از انجام هر گونه سرقت از صرافی‌ها شناسایی و دستگیر شدند. البته این باند پیش از این در اقدامی مسلحانه ۱۷هزار دلار را به سرقت برده بودند. آنها در حال برنامه‌ریزی برای سرقت مسلحانه از چندین صرافی بودند که بازداشت شدند.»

رئیس پلیس پایتخت انهدام باند سارقان مغازه‌های بازار تهران و باند سارقان منازل را نیز از دیگر دستاوردهای این طرح برشمرد.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.