چه کسی در مجلس حقوق ۸۰ میلیونی می‌گیرد؟

نیکزاد: چنین مبلغی در هیأت رئیسه وجود ندارد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده اراک در مورد احتمال دریافتی ۸۰ میلیونی مجلسی‌ها گفت: کسی در مجلس حقوق ۸۰ میلیونی نمی‌گیرد

شهروند آنلاین: محمدحسن آصفری در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری شفاهی در مورد حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در بودجه ۱۴۰۱ گفت: «متأسفانه معلوم نیست که این ارز به چه کسی داده می‌شود؟ با این حال درخواست ما این است که دولت با حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای خود کیسه ندوزد و به فکر معیشت مردم باشد.»

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: «امروز فیش‌های حقوق نجومی از مجلس صادر شده است، جلوی این ریخت‌وپاش‌ها و حقوق‌های نجومی را بگیرید. فیش حقوقی ۸۰ میلیون تومانی متعلق به کیست؟ اگر صحت دارد، مجلس موضع رسمی بگیرد و هیأت رئیسه برخورد کند.»

مردم می‌توانند تحریم‌ها را تحمل کنند اما ناعدالتی، فاصله طبقاتی، تبعیض و ناکارآمدی و زندگی اشرافی یک مدیر را نمی‌پذیرند

نماینده اراک در مجلس وضعیت اجتماعی – اقتصادی ایران را «ناعادلانه و تبعیض‌آمیز» توصیف کرد و گفت: «کارگران ما ۴ میلیون حقوق می‌گیرند و بعضی افراد حقوق چند 10 میلیونی می‌گیرند. گزارش‌هایی از پاداش هیأت مدیره‌های بانک‌ها به گوش می‌رسد که در سال ۱۳۹۸ برای خودشان ۱۲۰ تا ۱۸۰ میلیون تومان پاداش رد کردند. بانک مسکن به صراحت اعلام کند که هیأت مدیره آنها باوجود دریافت حقوق، چقدر پاداش گرفتند؟»

آصفری تأکید کرد: «مردم از این موارد ناراضی هستند. مردم می‌توانند تحریم‌ها را تحمل کنند اما ناعدالتی، فاصله طبقاتی، تبعیض و ناکارآمدی و زندگی اشرافی یک مدیر را نمی‌پذیرند.»

علی نیکزاد که اداره جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر شفاهی گفت: «نمایندگان نباید مطالبی را که در شبکه‌های مجازی مطرح می‌شود را در تریبون مجلس بگویند. کسی در مجلس حقوق ۸۰ میلیونی نمی‌گیرد. چنین مبلغی در هیأت رئیسه مجلس وجود ندارد. صبح امروز در برنامه سلام تهران حضور داشتم و مطلبی در همین مورد گفته شد که خلاف واقعیت است.»

این عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه حقوق نمایندگان مجلس زیر ۲۰ میلیون تومان است، گفت: «جایگاه ساختاری نمایندگان در کشور، به اندازه یک بخشداری نیست. مطالبی که در شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود را از تریبون مقدس مجلس مطرح نکنید.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.