کارتن خواب‌ها و کودکان کار به 6000 واکسن آنفلوآنزا نیاز دارند

از ابتدای ورود کرونا به کشور در هیچ گرمخانه‌ای ابتلا به این ویروس گزارش نشده است

کارتن خواب‌ها و کودکان کار به 6000 واکنس آنفلوآنزا نیاز دارند.در شرایطی که تاخیر در ورود واکسن آنفلوآنزا به کشور نگرانی‌ها درخصوص همزمانی این بیماری با کرونا را تشدید کرده است، سرپرست سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از لزوم واکسینه کردن افراد تحت پوشش این سازمان در گرمخانه‌های پایتخت خبر داد.

سید مالک حسینی در مورد آمار ابتلا به کرونا در گرمخانه‌های پایتخت، گفت:« خوشبختانه تاکنون آماری از ابتلای افراد بی خانمان مستقر در گرمخانه ها نداشته ایم اما با توجه به آغاز فصل سرما و احتمال شیوع آنفلوآنزا از شیوع این بیماری در گرمخانه‌ها نگران هستیم. به همین دلیل هم در نامه ای از وزارت بهداشت درخواست کردیم نسبت به تامین ۶۰۰۰ واکسن آنفلوآنزا برای مددجویان و کودکان کار تحت پوشش مراکز پرتو مساعدت کنند. طبق مکاتبه انجام شده اعلام کردیم ۲۰۰۰ واکسن برای مددجویان و ۴۰۰۰ واکسن برای کودکان کار نیازمندیم.»
او ادامه داد:«ازآنجایی که مددجویان و کودکان کار کدملی و شرایط احراز هویت ندارند نیازمندیم که این واکسن از طریق وزارت بهداشت دراختیار ما قرار بگیرد. هر چند تاکنون از سوی وزارتخانه مربوطه آمار یا اطلاعاتی از ما خواسته نشده، اما پیگیری ها را تا حصول نتیجه ادامه دارد.»
به گفته مالک حسینی پروتکل‌های بهداشتی در گرمخانه‌های تهران به دقت رعایت می شود و از ابتدای ورود کرونا به کشور تنها ۴ مددکار در یکی از گرمخانه های زنان و ۲ مددکار در یکی از گرمخانه های کوچک مقیاس مردان مبتلا به کرونا شدند. اماهیچ یک از مددجویان به این بیماری مبتلا نشدند. البته ما آماده قرنطینه این گرمخانه ها بودیم که خوشبختانه بررسی ها نشان داد نه تنها در این دو مرکز بلکه تاکنون در هیچ گرمخانه ای ابتلای مددجویی به کرونا گزارش نشده است.
او در توضیح بیشتر گفت:«در ابتدای ورود هر فرد کارتن‌خواب به گرمخانه‌ها، وضعیت سلامت او توسط مددکار و نیروهای اجرایی مستقر چک می شود و در صورت عدم وجود علایم آشکار بیماری این افراد به داخل گرمخانه ها وارد می شوند، اما در صورت مشاهده علائم، این افراد قرنطینه شده و در تماس با اورژانس تهران به مراکز درمانی منتقل می شوند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.