جلب مشارکت اجتماعی؛ ماموریت مهم بهزیستی و هلال احمر

رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با شهروند اعلام کرد:

با انتصاب دکتر پيرحسين کوليوند به‌‌عنوان رئيس جمعيت هلال‌احمر و تعريف اهداف و برنامه‌هاي جديد اين نهاد عام‌المنفعه بين‌المللي در حوزه پيشگيري و ساماندهي بحران‌هاي طبيعي و غيرطبيعي قرار است در اين ستون ضمن گفت‌وگو با مسئولان، کارشناسان و پيشکسوتان حوزه بحران و امدادونجات، از آنها درباره ضرورت‌ فعاليت و افق‌هاي پيش‌‌روي هلال‌ احمر در اين حوزه بپرسيم. صحبت‌هايي که مي‌تواند راهگشاي تحقق اهداف جمعيت در دوره مديريت جديد باشد. این‌بار علی‌محمد قادری، رئیس سازمان بهزیستی کشور، با ما به گفت‌وگو نشست.

جمعیت هلال احمر از جایگاه برجسته‌ای در فدراسیون جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر برخوردار است. مجموعه‌ای که می‌تواند کمک‌های بشردوستانه خوبی به جامعه هدف بهزیستی در بخش‌های مختلف سالمندان، معلولان و کودکان بی‌سرپرست ارایه کند.

انتخاب دکتر پیرحسین کولیوند به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر را به فال نیک گرفته و امیدواریم با بکارگیری تجارب ارزنده خود موجبات افزایش تعاملات میان سازمان بهزیستی کشور و جمعیت هلال احمر را فراهم آورند.

داوطلبان فعال در حوزه‌های مددکاری اجتماعی، نیکوکاری و همچنین درمان می‌توانند در تعامل با سازمان بهزیستی خدمات ارزنده و خوبی را به جامعه هدف این سازمان در بخش ارایه مشاوره‌های تخصصی، اشتغالزایی و همچنین دستگیری از اقشار نیازمند تحت پوشش ارایه کنند.

یکی از ماموریت‌های اصلی جمعیت هلال احمر و سازمان بهزیستی جلب مشارکت‌های مردمی و بهره‌گیری از این ظرفیت در مسیر ارایه خدمت به مردم است. تعامل خوب این دو نهاد می‌تواند در نهایت منجر به جلب مشارکت‌ها و ساماندهی داوطلبان در حوزه‌های کاری مرتبط شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.