«خدمت» و «وحدت» توصیه شهداست

رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با خانواده شهدای امدادگر؛

دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر با اهدای لوح از همسران و والدین شهدای امدادگر، قدردانی کرد و گفت: «تکریم از شما وظیفه ما و توصیه‌ موکد رهبر معظم انقلاب است و بی‌احترامی به شما، خیانت به کشور است.»

دکتر کولیوند عصر شنبه، 27 آذر، میزبان تعدادی از خانواده‌های شهدای امدادگر در ساختمان صلح بود و در جمع آنان گفت: «به دعای خیر شما نیازمندم و مطمئنم که دعای شما مستجاب است و موجب عنایت خدا به زندگی و توفیق در کار من است.»

او افزود: «تمام تلاش خود را می‌کنم تا فرهنگ ایثار و شهادت را در جمعیت هلال احمر بیش از پیش ترویج دهم. این فرهنگ نباید برای نسل جدید مغفول بماند. در کمتر از یک ماه که در هلال احمر مشغول به خدمت شده‌ام؛ سه مرتبه توفیق حضور در جمع خانواده‌های شهدا را داشته‌ام. خدمت به خانواده شهدا موجب کارآمدی نظام اسلامی می‌شود.»

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: «در اولین روزهای همه‌گیری کرونا در کشور، از اولین افرادی بودم که برای جلوگیری از بحران به قم رفتم. در آن روزها، این خانواده‌های شهدا و ایثارگران بودند که بسیار سریع برای کمک به ما و جامعه پیشقدم شدند. آنها پرچمداران عزم اجتماعی برای کمک به پیشگیری و حمایت از اولین متأثرین این بیماری بودند.»

در این جلسه، محمدرضا پورساداتی، مشاور رئیس جمعیت هلال احمر در امور ایثارگران، یک جلد از کتاب «حماسه سرخ» را به هر یک از حاضران تقدیم کرد. این کتاب در قطع رحلی و با 495 صفحه شامل دو بخش است. بخش نخست اقدامات و عملکرد جمعیت هلال احمر در ایام دفاع مقدس و بخش دوم، مشخصات، مختصری از زندگی و جملاتی از وصایای شهدای امدادگر است.

دکتر کولیوند ضمن قدردانی از انتشار این کتاب گفت: «در اغلب وصایای شهدای امدادگر که در این کتاب خواندم؛ عشق به امام (ره) و اهمیت ایثار موج می‌زند و ما را بر خدمت و وحدت توصیه می‌کنند.»

گفتنی است، جمعیت هلال احمر 490 شهید امدادگر را در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و عملیات‌های بشردوستانه پس از جنگ، تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است و اکنون 15 درصد از کارکنان این جمعیت در سراسر کشور از ایثارگران دفاع مقدس هستند.

به مادرم بگویید دوستش دارم

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.