بازگشت محدودیت‌های کرونایی با شناسایی اومیکرون در ایران

محدودیت‌های شدید کرونایی باید تا 4 هفته آینده اعمال شود

دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ گفت: در مدارس، دانشگاه ها، رستوران‌ها، کنسرت‌ها، هتل‌ها و اماکن شلوغ حتما تا ۴ هفته آینده باید محدودیت شدید اعمال شود و بازگشایی در این مکان‌ها اجرا نشود.

به گزارش شهروندآنلاین و به نقل از ایرنا، دکتر حمید رضا جماعتی روز یکشنبه در حاشیه جلسه علمی کشوری کووید ۱۹ افزود: در این جلسه توصیه شد در تمامی مجامع عمومی اعم از رستوران ها، کنسرت ها ، مدارس و دانشگاه ها و به خصوص برگزاری مراسم در شب یلدا و دورهمی و مهمانی ها محدودیت اعمال شود.

وی ادامه داد: این محدودیت ها از همین امروز حداقل تا چهار هفته آینده باید اجرا شود تا فرصتی داشته باشیم از بروز پیک اومیکرون جلوگیری کنیم. اگر پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت نشود در چند هفته آینده با پیک اومیکرون در کشور مواجه می شویم.

جماعتی با یادآوری اینکه سرعت انتشار گونه جدید ویروس کرونا با نام اومیکرون چند برابر ویروس دلتا است، از مردم تقاضا کرد که حتما پروتکل های بهداشتی را به دقت رعایت کنند.

حتما افراد واکسن بزنند

وی همچنین به افرادی که تاکنون واکسن کرونا نزده اند، توصیه کرد که در اسرع وقت حتما این واکسن را بزنند: همچنین کسانی که تاکنون دز دوم واکسن کرونا را تزریق نکرده اند در زمان مقرر مرحله دوم واکسیناسیون را انجام دهند.

جماعتی تاکید کرد: افرادی مانند سالمندان هم که ۲ دز واکسن را تزریق کرده اند نسبت به تزریق دز یادآور خود اقدام کنند. با توجه به اینکه سویه اومیکرون در نسل جوان به احتمال زیاد بیشتر دیده می شود و به همین دلیل به این افراد ۱۲ تا ۱۸ سال در اسرع وقت نسبت به تزریق واکسن بزنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.