یک نماینده ادوار مجلس: مذاکرات وین به نتیجه می رسد/ احیای برجام قطعی است اگر…

مذاکرات تعیین کننده که اکنون در وین دنبال می‌شود،پیش از این و روی کارآمدن دولت ترامپ،با نظر مثبت حاکمیت به جمع‌بندی رسیده بود واز همین رو باورها این است که اراده حاکمیت این مذاکرات را ختم به خیر خواهد کرد.

در همین زمینه یک نماینده ادوار مجلس به اقتصادنیوز گفته: برای احیای برجام به اراده حاکمیت نیاز است و دولت به تنهایی نمی تواند در این زمینه موفقیتی بدست آورد. در گذشته هم که برجام به تصویب رسید، اراده حاکمیت وجود داشت و اینکه گفتند برجام 20 دقیقه ای در مجلس تصویب شد، حرف غیرکارشناسی بود.

مهرداد بائوج لاهوتی، با بیان اینکه مذاکره برای مذاکره اهمیتی ندارد، اظهار کرد: هدف مذاکره باید رسیدن به نتیجه باشد. باید ببینیم که طرف های مذاکره واقعا به دنبال رسیدن به نتیجه و حل اختلافات هستند یا نه که به نظر من این اراده در حاکمیت ایران وجود دارد.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: من در حاکمیت اراده احیای برجام را می بینم به همین دلیل معتقدم این مذاکرات به نتیجه می رسد. در طرف مقابل هم اراده برای دستیابی به توافق وجود دارد. اگرچه فرق زیادی بین ترامپ و بایدن در نگاه به ایران وجود ندارد، اما با کنار رفتن تندروها، زمینه بهتری برای دستیابی به توافق حاصل شده است، البته باید تیم مذاکره کننده ما طرف مقابل را مجاب کند که سایر مسائل را به برجام و این مذاکرات گره نزند.

لاهوتی در پایان گفت: اگر مثل گذشته در داخل کشور تزلزل و خللی به مذاکرات وارد نشود، برجام احیاء خواهد شد. توافق تیم مذاکره کننده هم نهایتا باید به تصویب شورای عالی امنیت ملی کشور برسد و مصوبه این شورا هم باید تاییدیه رهبری را بگیرد، بنابراین باید به مصوبات شورای عالی امنیت ملی که در آن از همه قوا و نهادها حضور دارند، اعتماد شود، اما اگر هرکسی خواسته باشد نظرات متفاوت داده و در اراده حاکمیت خلل ایجاد کند، مذاکرات به نتیجه نمی رسد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.