معمای صادر نشدن ویزای کویت برای ایرانی‌ها

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کویت: مدتی است که کویتی‌ها به تجار جدید ما ویزا نمی‌دهند

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کویت اظهار کرد: «کویتی‌ها متاسفانه مدتی است که به تجار ما ویزا نمی‌دهند و امکانی برای تجار جدید برای کار کردن در این کشور فراهم نیست. اگر کسی هم با کویت کار می‌کند کسانی هستند که از قبل آنجا بوده‌اند.»

به گزارش شهروندآنلاین و به نقل از ایلنا، هانی فیصلی در مورد آخرین وضعیت تجاری ایران و کویت اظهار کرد: «تجارت ما با کویت نسبت به سابق بسیار کم شده است، یکی از علل این موضوع مسأله شیوع کروناست. موضوع مورد اهمیت دیگر در این مسأله عدم امکان ورود تجار جدید به بازار کویت است. کویتی‌ها متاسفانه مدتی است که به تجار جدید ما ویزا نمی‌دهند و امکانی برای تجار جدید برای کار کردن در این کشور فراهم نیست. اگر کسی هم با کویت کار می‌کند کسانی هستند که از قبل آنجا بوده‌اند.»

او افزود: «شرایط کویت نسبت به دیگر کشورهای حوزه خلیج‌فارس بسیار متفاوت است؛ در دیگر کشورها از جمله امارات، قطر یا عمان به‌راحتی می‌توان برای سیاحت، گردش یا تجارت ویزا گرفت، اما در مورد کویت گرفتن ویزا کمی سخت است. ما در این رابطه با وزارت امور خارجه و همچنین سفارتخانه مکاتبات زیادی انجام دادیم اما هنوز گشایشی صورت نگرفته است. ولی مکاتبه‌ای با کویت نشده البته مکاتباتی با اتاق بازرگانی این کشور داشتیم که هنوز جواب درستی به ما ندادند.»

فیصلی تصریح کرد:‌ «یک شرکتی که عضو اتاق بازرگانی ایران و کویت هم هست، خط کشتیرانی را راه‌اندازی کرد که از خرمشهر به کویت می‌رود و کانتینرهای یخچالی هم جابه‌جا می‌کند، بسیاری از بارهایی که فاسدشدنی است و نیاز به یخچال دارد از طریق همین شرکت بارگیری شده و به کویت می‌رود. هفته‌ای دو بار رفت‌وآمد در این خط انجام می‌شود.»

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کویت در پاسخ به سوالی پیرامون تاثیر عربستان بر کشورهای حوزه خلیج‌فارس و میزان اثرگذاری مذاکرات با این کشور بر تجارت با کویت گفت: «مذاکرات انجام‌شده بین ایران و عربستان برای بهبود روابط سیاسی، طبیعتا روی روابط تجاری بین ایران و عربستان تاثیر می‌گذارد. برای بهبود تجارت با کویت نیاز است که با خود این کشور مذاکراتی انجام شود.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.