ند پرایس: آماده لغو تحریم‌های برجامی هستیم/ از مذاکره تهران و ریاض استقبال می‌کنیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توافق ایران و آژانس را قدمی مهم و خوشایند توصیف کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه ما از مذاکرات مستقیم بین عربستان سعودی و ایران استقبال می‌کنیم، افزود: «امیدواریم این گفت‌وگو به تنش‌زدایی کمک کند. هر دو کشور نقش سازنده بالقوه‌ای در کمک به تضمین امنیت منطقه‌ای دارند.»

پرایس درباره مذاکرات وین گفت: «یک عنصر پیشرفت اندک در مذاکرات این است که ما اکنون درک مشترکی از متن احتمالی داریم که مبنای مذاکرات در مورد مسائل هسته‌ای خواهد بود. هرچند ما هنوز متن را نداریم، اما طرح کلی یا دستور کار را برای بحث در مورد آن متن داریم. پس این گامی مثبت است. به اعتقاد من هنوز کار زیادی برای انجام‌دادن وجود دارد. نمی‌توانیم شرایطی را بپذیریم که ایران پای میز مذاکره بنشیند و همزمان سرعت برنامه هسته‌ای خود را تسریع کند.»

به گفته پرایس، آنچه را که ما در مذاکرات اخیر تجربه کردیم، پیشرفت بود، اما سرعت این پیشرفت برای اجرای برجام کافی نیست.

به گزارش مهر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه گفت: «ما همچنان معتقدیم که هنوز فرصتی داریم که بازگشت متقابل به پایبندی به برجام به عنوان بهترین گزینه برای ما و سایر اعضای ۱+۵ را دنبال کنیم. این گزینه بهترین گزینه برای جامعه بین‌الملل است، زیرا همچنان مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای خواهد شد.»

پرایس درباره لغو تحریم‌ها علیه ایران نیز گفت: «همانطور که گفتیم آماده‌ایم تحریم‌های مغایر با برجام را لغو کنیم. ایرانی‌ها این را می‌دانند. این چیزی است که ۱+۵ می‌داند. این چیزی است که ما کاملا در مورد آن صحبت کرده‌ایم. این اساسا فرمولی است که در سال ۲۰۱۵، زمانی که توافق انجام شد، در سال ۲۰۱۶ زمانی که توسط گروه ۱+۵ و ایران اجرا شد، مناسب تشخیص داده شد. ما آماده‌ایم تحریم‌های مغایر با برجام را لغو کنیم، البته وقتی که ایران خود را در محدوده‌های برجام از نظر راستی‌آزمایی و نظارت دقیق قرار دهد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.