تحریم‌ها نباید مانع دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه شود

رئیس جمعیت هلال‌احمر در نشست روسای جمعیت‌های ملی منطقه منا گفت:

رئیس جمعیت هلال‌احمر در نشست روسای جمعیت‌های ملی منطقه منا گفت: اولویت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی گسترش همکاری منطقه ای در خاورمیانه و آفریقا است.

دکتر پیرحسین کولیوند با حضور در این نشست که به مناسبت پایان سال میلادی 2021 به‌صورت برخط برگزار شد گفت: خوشحالم که در سمت جدید به‌عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر و به‌عنوان عضو هیات حاکمه فدراسیون در این نشست با شما ملاقات می‌کنم.
رئیس جمعیت افزود: هرچند در شرایطی بنده به‌عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر عهده‌دار این سمت شده‌ام که جهان درگیر مقابله با همه‌گیری کرونا است، اما اطمینان دارم تجارب، دانش فنی و انسجام و یکپارچگی ما به‌عنوان نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر، اراده ما را برای خدمت بیشتر به مردم نیازمند و آسیب‌دیده بیشتر خواهند کرد.
تعامل مؤثر با دنیا اولویت جمعیت است
کولیوند در ادامه تصریح کرد: همان‌گونه که می‌دانید رئیس‌جمهوری به دنبال تعامل مؤثر با همه کشورهای جهان به‌خصوص کشورهای همسایه است، بر این اساس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، اولویت خویش را تقویت و گسترش روابط با جمعیت‌های ملی منطقه به‌خصوص در خاورمیانه و شمال آفریقا قرار داده است.در آینده این روابط بیش از گذشته تقویت خواهد شد.
رئیس جمعیت ادامه داد: انسجام منطقه‌ای موجب همکاری بیشتر در زمینه پیشگیری از حوادث، آمادگی سوانح و پاسخ مؤثرتر به حوادث و سوانح منطقه‌ای خواهد شد و اطمینان خاطر دارم تجارب منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران در مقابله با حوادث باعث کمک بیشتر به مردم نیازمند و همچنین جذب کمک‌های بین‌المللی برای منطقه است.
هلال‌احمر ایران تجارب بسیار ارزنده‌ای در امر پاسخ به سوانح دارد
کولیوند با اشاره به تجربیات جمعیت هلال‌احمر در پاسخ به سوانح گفت: هلال‌احمر ایران تجارب بسیار ارزنده و گران بهایی در امر پاسخ به سوانح دارد.
کولیوند تصریح کرد: تجارب در حوادث سالیان اخیر در امر مقابله با بیماری کوید19 به‌خصوص واردات حدود 120 میلیون دز واکسن، پاسخگویی به حوادث سیل و زلزله، پاسخگویی به بحران آوارگان و پناهندگان افغانی و همچنین بحران خشک‌سالی باید به کار گرفته شود.
رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: به نظر می‌رسد در راستای ارائه خدمات مؤثرتر و مفیدتر به نیازمندان، در این برهه باید تمرکز اعضاء نهضت بر همکاری‌های دوجانبه یا چندجانبه  قرار گیرد و با استفاده از درس‌های فراگرفته شده و اشتراک با یکدیگر و همچنین بررسی و تعیین ظرفیت‌های جمعیت‌های ملی خصوصاً در منطقه منا توان پاسخگوئی خود را تقویت کنیم.
کولیوند تصریح کرد:  برنامه‌ریزی برای  همکاری‌های گسترده‌تر در زمان بحران و در شرایط فعلی باید از اولویت های فدراسیون بین‌المللی و جمعیت‌های ملی باشد همچنین برای جوانان و داوطلبان عزیز که منابع اصلی جمعیت هلال‌احمر هستند برنامه‌های مفصلی تدارک دیده‌ایم.
کولیوند با اشاره به عضویت جمعیت هلال‌احمر در کارگروه بهداشت و درمان منطقه منا افزود: ازآنجایی‌که هلال‌احمر ایران تنها عضو منطقه‌ای ERU  بهداشت و درمان فدراسیون است، می‌توانیم در این حوزه نیز با دیگر جمعیت‌هایی که علاقه‌مند باشند به شکل مشترک فعالیت داشته باشیم.
رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: ما آماده‌ایم تا برای جهانی بهتر نقش‌آفرینی کنیم؛ جهانی مملو از عقلانیت، عدالت، آزادی اخلاق و معنویت، صلح و آرامش و کمک به نیازمندان و محرومان را ایجاد کنیم.
کولیوند با محکوم کردن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به‌ویژه در اقلام بشردوستانه گفت: از طرف ملت ایران و میلیون‌ها پناهنده‌ای که مهمان کشور عزیزم هستند ضمن محکوم کردن تداوم تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به‌ویژه در اقلام بشردوستانه خواستار رفع این تحریم‌ها و ثبت این جنایات سازمان‌یافته علیه بشریت هستم.
کولیوند گفت: در پایان ضمن تبریک سال جدید میلادی به همه شما عزیزان، از خداوند متعال خواستارم تا سال جدید سالی سرشار از سلامتی و توأم با موفقیت برای همه شما باشد.
در این جلسه فرانچسکو روکا؛ رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر اظهار داشت: افتخار می‌کنیم که جمعیت‌های ملی منطقه علی‌رغم رویارویی با چالش‌های مختلف، پاسخ‌ها و اقدامات مثبت فراوانی داشته‌اند و برخی از جمعیت‌های ملی مانند ایران، در زمینه مبارزه با شیوع همه‌گیری کرونا باوجود سوانح طبیعی فراوان و جمعیت‌های ملی یمن و سوریه علی‌رغم شرایط دشوار موجود، بسیار فعال بوده‌اند و امیدوارم با توجه به فعالیت‌هایی که از سوی جمعیت‌های ملی صورت می‌گیرد، هر چه سریع‌تر شاهد دوران پساکرونا باشیم.
روکا گفت: موضوع کرونا، تغییرات اقلیمی و مخاصمات در منطقه ازجمله اولویت‌های پاسخگویی توسط فدراسیون بین‌المللی است.
تحریم‌های نباید مانع دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه شود
رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر با اشاره به تحریم‌های ظالمانه کشور آمریکا بر کشور تصریح کرد: با توجه به برگزاری نشست آسیا و اقیانوسیه در جلسه صبح امروز به مسئله تحریم‌های یک‌جانبه اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که تحریم‌های وضع‌شده بر کشورهای ایران، سوریه و کره‌شمالی مانع دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه نشود.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.