از مخالفت دردسرساز سناتور آمریکایی تا خبر خوب اُمیکرون برای واکسینه‌شده‌ها

کیوسک: نگاهی به صفحه اول روزنامه‌های جهان؛ سه‌شنبه 21 دسامبر 2021

به گزارش نیویورک‌تایمز بیشتر واکسن‌های کرونا ممکن است ایمنی کامل در برابر ابتلا به اُمیکرون را نداشته باشند، اما خبر خوب این است که واکسینه‌شده‌ها دچار درگیری سخت نخواهند شد.

نیویورک‌تایمز

عکس یک نیویورک‌تایمز، ماموران تحویل واکسن در کوهپایه‌های لیما در پرو را نشان می‌دهد با این توضیح که واکسن سینوفارم محافظتی نزدیک به صفر در برابر عفونت اُمیکرون نشان داده است. این روزنامه گزارش می‌دهد بیشتر واکسن‌های کرونا ممکن است ایمنی کامل در برابر ابتلا به اُمیکرون را نداشته باشند، اما خبر خوب این است که واکسینه‌شده‌ها دچار بیماری سخت نخواهند شد.

واشینگتن‌پست

واشینگتن‌پست گزارش اصلی خود را به مخالفت سناتور دموکرات جو منچین با لایحه بودجه 2تریلیون دلاری بازسازی اقتصادی و محیط‌زیستی آمریکا اختصاص داده است که گفته می‌شود دردسر بزرگ برای بایدن ایجاد خواهد کرد. رئیس‌جمهوری آمریکا این روزها علاوه بر رویارویی با یک زمستان کرونایی سخت، با مخالفت سناتور دموکرات با لایحه بودجه ۲تریلیون دلاری بازسازی اقتصادی و زیست‌محیطی مواجه شده است.

فایننشال‌تایمز

فایننشال‌تایمز گزارش می‌دهد بوریس جانسون قبل از کریسمس با «بن‌بست کابینه» بر سر محدودیت‌های بیشتر کووید مواجه می‌شود.

به گزارش این روزنامه نخست‌وزیر انگلیس با «موج مخالفت کابینه» با محدودیت‌های جدید مواجه شده است که او را مجبور کرده تا تصمیمات سخت‌گیری‌های احتمالی پس از کریسمس را تا زمانی که وزرا اطلاعات جدید را بررسی می‌کنند، مسکوت بگذارد.

 

گاردین

گاردین می‌گوید که شکاف کابینه انگلیس به معنای عدم‌محدودیت اضافی تا الان است؛ با این حال این روزنامه نوشته بوریس جانسون هشدار داده که اقدامات بیشتر روی میز باقی می‌ماند و داده‌های اُمیکرون «ساعت به ساعت» نظارت می‌شود.

به نوشته گاردین ساجد جاوید، وزیر بهداشت و نادین دوریس، وزیر فرهنگ از جمله کسانی بودند که برای اقدام سریع به جانسون فشار می‌آوردند.

 

دیلی‌میل

دیلی‌میل در تیتری اغراق‌آمیز فراتر از پرداختن به محدودیت‌ها پش رفته و نوشته  «تبریک! کریسمس به نظر امن می‌رسد.» این روزنامه گزارش می‌دهد که منابع کابینه تقریبا مطمئن هستند که هیچ محدودیت جدیدی که کریسمس را خراب کند، اعمال نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.