وزیر صمت: از 1401 دیگر قرعه‌کشی خودرو نداریم/ یارانه‌های بی‌هدف، هدفمند می‌شوند

رضا فاطمی‌امین از افزایش ۵۰۰هزار دستگاه تولید خودرو در سال آینده خبر داد

به گفته وزیر صمت در سال جدید متناسب با تقاضا عرضه صورت خواهد گرفت و طبق برنامه افزایش تولید خودرو پیش‌بینی شده که با این فرآیند، قرعه‌کشی خودرو در سال ۱۴۰۱ حذف می‌شود.

سیدرضا فاطمی‌امین پس از نشست مشترک با مسئولان دیوان محاسبات کشور در جمع خبرنگاران گفت: «تقاضای خودرو در کشور یک‌میلیون و ۵۰۰هزار دستگاه است و آنچه امسال تولید خواهد شد یک‌میلیون دستگاه است که ۵۰۰هزار دستگاه کمبود عرضه خواهیم داشت، این کمبود در سال آینده جبران خواهد شد.»

به گزارش تسنیم، وزیر صمت در پاسخ به پرسش دیگری درباره آخرین برنامه‌های دولت برای اصلاح پرداخت یارانه‌ها گفت: «طبق طرحی که کار مطالعاتی آن در حال انجام است، یارانه‌ها قطع نخواهد شد، بلکه یارانه‌هایی که بی‌هدف پرداخت می‌شد و معمولا به دست مردم نمی‌رسید، هدفمند می‌شود. البته آخرین تصمیمات در این‌باره از جانب سخنگوی این طرح اعلام خواهد شد، اما خلاصه مطلب این است که با ایجاد رانت، یارانه‌ها به دست مردم نمی‌رسید، چراکه شاهدیم ارز ۴۲۰۰ برای خرید نهاده‌های دامی مانند ذرت، کنجاله و سویا پرداخت و این کالا‌ها وارد کشور می‌شود، اما کالا‌های تولیدی مانند مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات متناسب با ارز ۴۲۰۰ عرضه نمی‌شود و انحراف منابع داریم.»

او همچنین درباره جلسه مشترک با مسئولان دیوان محاسبات کشور گفت: «هفت قانون در حوزه تولید وجود دارد که در جلسه امروز آنها را مرو کردیم و مواردی از آن الزاماتی است که باید اجرا می‌شد. خبری که به اعضای جلسه دادم این بود که ۹۰ پروژه‌ای که برای اصلاح سازوکار‌ها و فرآیند در این وزارتخانه طراحی کردیم، تقریبا تمام خلأها و نقص‌هایی که وجود داشته است، جبران می‌شود. مقرر شد مفادی از قوانین گذشته تاکنون که اجرا نشده یا ناقص اجرا شده است و کار‌هایی که متناسب با آن باید برنامه‌ریزی می‌کردیم، رفع نقص شود که این کار را به کار گروهی ارایه می‌دهیم.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.