نظامیان آمریکایی رفتند، مستشاران ماندند/ دومین پایگاه عراق از نظامیان آمریکایی تخلیه شد

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که پایگاه حریر در استان اربیل به‌طور کامل از نیرو‌های جنگی آمریکا تخلیه شده‌ است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،«تحسین الخفاجی»، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در مصاحبه با خبرگزاری عراق (واع) با اشاره به تخلیه این پایگاه از نظامیان آمریکایی، گفت که مستشاران نظامیان در دو پایگاه عین‌الاسد و حریر حضور خواهند داشت.

او تصریح کرد که خروج نیرو‌های رزمی ائتلاف بین‌المللی از عراق بدون مشکل انجام شد و پایگاه حریر در أربیل نیز از نیرو‌های رزمی ائتلاف آمریکایی خالی شده است.

الخفاجی افزود که خروج این نیرو‌ها پیش از پایان سال جاری انجام شد و آنهایی که باقی مانده‌اند شمار اندکی از مستشاران هستند که ارایه مشورت در زمینه مبارزه با تروریسم را برعهده دارند.

این در حالی است که الخفاجی روز گذشته اعلام کرده بود که نیرو‌های رزمی آمریکا به‌طور کامل پایگاه عین‌الاسد در الانبار را تخلیه کرده و تنها مستشاران در آنجا حضور دارند.

اما نیرو‌های مقاومت عراق ضمن ابراز نگرانی از تعلل طرف آمریکایی در خروج از عراق، تاکید کردند که جناح‌های مقاومت اسلامی به نیات و تصمیم دولت آمریکا برای خروج نیروهایش از عراق اعتماد ندارند.

پارلمان عراق در سال ۹۸ پس از ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی سپاه قدس و ابومهدی المهندس، نایب رئیس الحشدالشعبی عراق به دست آمریکا، طرحی را تصویب کرد و خواستار اخراج نظامیان آمریکایی از این کشور شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.